Meble.com.pl - komfort na miarę

Marka Suszek debiutuje kolekcją "Formy Niebywałe"

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Meble tapicerowane i towarzyszące im meble twarde, stoliki oraz dywany to oferta sygnowana nową marką Suszek. Kolekcja autorska Jacka Wojciecha Suszka – Formy niebywałe zadebiutowała na rynku w sierpniu br.

Wchodzące w jej skład meble przeznaczone są do wyposażenia mieszkań, biur i budynków użyteczności publicznej. Mogą do nich trafić za pośrednictwem architektów lub wybranych galerii meblowych. Marką Suszek sygnowane są produkty w nowoczesnej stylistyce, nie wykraczającej jednak poza klasycznie rozumiany kanon wzorniczy. Do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości skóry w kolorze śnieżnej bieli, głębokiej czerni, écru, a także mocnego czerwonego burgunda. Istnieje też możliwość przygotowania modelu w tkaninie. Wzory oscylują od masywnych sof, przez ażurowe konstrukcje foteli, modele jednobryłowe po gamę mebli modułowych. Marka Suszek jest całościową koncepcją uwzględniającą jak najprostsze a zarazem konieczne rozwiązania. Jak podkreśla pomysłodawca nowej kolekcji, projekty powstały z fascynacji łączeniem roli projektanta-rzemieślnika tworzącego używane na co dzień przedmioty z rolą projektanta artysty-wizjonera. 

Jacek Wojciech Suszek

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Po studiach rozpoczął własną działalność projektową z zakresu grafiki użytkowej oraz wzornictwa przemysłowego. Od początku głównym tematem jego projektów są meble tapicerowane i skrzyniowe. W 1999 roku otrzymał propozycję uczestnictwa w pracach zespołu konstruktorskiego przy opracowaniu wzorów mebli na rynki zagraniczne. Zdobył wówczas solidną wiedzę z zakresu budowy i konstrukcji mebli. Współpracował w wieloma producentami i dystrybutorami mebli w kraju i za granicą. W 2001 roku założył własną firmę specjalizującą się w tworzeniu projektów, prototypów – pierwszych wzorów mebli z pełną dokumentacją oraz doradztwem rozwoju produktu na rynku. Uważa, że celem współczesnego wzornictwa jest produkowanie wyrobów jednoczących wartości praktyczne, estetyczne i handlowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA