Meble.com.pl - komfort na miarę

PWK towarzyszyć będzie również wystawa "Sukces dobrze zaprojektowany". Na zdj. zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego fotel "RM58". Fot. Archiwum

Marki dobrze zaprojektowane - wystawa w MTP

  • Autor: kh
  • 20 maj 2014 15:37 (aktualizacja: 21 maj 2014 07:40)

Noti, Paged, Profim, Vox - to firmy z branży meblowej, których produkty będzie można oglądać w ramach towarzyszącej drugiej "Powszechnej Wystawie Krajowej – Konkurencyjna Polska", wystawy "Sukces dobrze zaprojektowany". Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono firmy wskazane przez zespół ekspertów z dziedziny designu.

Wystawa "Sukces dobrze zaprojektowany" ma w głównej mierze charakter edukacyjny. Jej zadaniem jest odczarowanie popularnego słowa "design", zdewaluowanego bądź niezrozumiałego dla szerokiego grona odbiorców. Do wskazania firm i marek, które wyróżnia doskonałe wzornictwo zaproszeni zostali uznani eksperci z dziedziny designu: przedstawiciele uczelni artystycznych, mediów, instytucji oraz znani w Polsce i na świecie polscy projektanci. Zespół kuratorski, w skład którego weszli: Janusz Kaniewski, prof. Marek Owsian, Joanna Oziemblewska, Gosia Rygalik, Tomek Rygalik, Ewa Trzcionka oraz prof. Andrzej Ziębliński, dokonał wyboru ponad 30 firm i produktów. 

"Prezentowane na wystawie firmy oraz produkty udowadniają, iż współczesny polski design jest konkurencyjny i swym poziomem wcale nie odbiega od europejskiego i światowego. Wybór tych, a nie innych marek może być zaskoczeniem ale również okazją do refleksji o projektowaniu, które towarzyszyć powinno każdej sferze życia." - można przeczytać w zapowiedzi imprezy.

Branżę meblową na wystawie reprezentować będą firmy: Noti, Paged, Profim i Vox. Wystawę będzie można oglądać na terenie MTP nieodpłatnie w dniach 2-15 czerwca 2014 w godz. 9.00-17.00.

"PWK Konkurencyjna Polska" to jedyne wydarzenie w Polsce prezentujące najważniejsze osiągnięcia Polski w latach 1989-2014, które w istotny sposób wpłynęły na wzrost znaczenia gospodarczego i politycznego Polski na arenie międzynarodowej. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent RP, Bronisław Komorowski.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA