Meble.com.pl - komfort na miarę

"Siecisko" czyżby także był doskonałym meblem do siedzenia na plaży? Fot. Archiwum projektantki

Marta Niemywska – urodziła się, by tworzyć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 marz 2014 10:36 (aktualizacja: 14 marz 2014 10:10)

Tworzy przedmioty, które pobudzają uczucia. Spełnianie potrzeb oraz zadowolenie odbiorców jej sztuki są dla niej esencją pracy projektanta. Młoda, ambitna, piekielnie zdolna i z pewnością warta zapamiętania.

Inspiruje się twórczością Marcela Wandersa, japońską grupą projektową Nendo oraz braci Bouroullec. Jej codzienność ma wiele wspólnego z ekologią, którą traktuje jako świadome działanie na rzecz otaczającego ją świata. To widać w projektach i działaniach w jakich bierze udział tj. LolliLED, Siadanie na trawie czy też Take Care for NOKIA.

Ukończyła warszawską ASP na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Do Warszawy zaprowadziła ją pasja, którą rozwijała jeszcze jako nastolatka w supraskim liceum plastycznym na kierunku snycerstwo (formy użytkowe). W rodzinie Marty Niemywskiej od zawsze obecne były rzemieślnicze tradycje.  W 2007 roku wyjechała do Bratysławy w ramach programu stypendialnego Erasmus na VSVU do pracowni projektowej Frantiska Buriana, gdzie pod okiem designera – konceptualisty szukała inspirujących tematów, eksperymentowała i współpracowała z młodymi projektantami zajmującymi się najrózniejszymi dziedzinami wzornictwa.

Wraz z Dawidem Grynaszem prowadzą własne studio projektowe. Projektują, inspirując się wzajemnie każdego dnia. Część pomysłów należy wyłącznie do Marty, a część do Dawida, inne jeszcze zostały stworzone całkowicie razem. Niemniej jednak projekty Marty Niemywskiej były już wielokrotnie nagradzane, wygrywały ogólnopolskie konkursy projektowe. Sama projektanta została zaś laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach stypendium „Młoda Polska” pracowała nad serią mebli inspirowanych tradycjami rzemieślniczymi oraz nowymi technologiami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA