Meble.com.pl - komfort na miarę

Poduszki na sofie Nubillo wyglądają jak słodkie cukierki. Fot. Muppetshop

Meble jak dzieła sztuki. Zobacz koniecznie!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 maj 2016 15:39

Designerskie meble i dekoracje francuskiej marki Petite Friture przyciągają uwagę oryginalną formą i nietypowym wykorzystaniem materiałów.

Stoliki nawiązujące do czystych form geometrycznych, lampy przypominające wielkie kwiaty lub motyle, stół „Parrot” o „ptasich” nogach czy też stołki w formie zwierząt - to tylko przykłady licznych interesujących rozwiązań. Oferta Petite Friture to doskonałe połączenie funkcjonalności z wartościami emocjonalnymi – pasją tworzenia, która nie zna granic, z inspiracjami mającymi swe źródło wszędzie, zarówno w naturze, w tradycjach innych kultur, jak i w najnowszych technologiach, z odwagą twórczą młodych projektantów.

Projekty te niosą ze sobą najgłębsze zrozumienie dla potrzeb codziennego życia. Zestawienie nowoczesnych ażurowych form nieobarczonych zbędnymi dodatkami ze szlachetnymi kolorami czerni, bieli i złota, czy też intensywnej czerwieni, odcieni kobaltu i zieleni, powodują, że produkty Petite Fruiture są wyjątkowe. Pozwalają kreować niezwykłą atmosferę we wnętrzu. Przenoszą nas w świat z jednej strony dobrze nam znany – poukładany, klarowny, nowoczesny, a jednocześnie – baśniowy, w którym istotne są uczucia, wrażenia i ulotny nastrój.

Lampa w woalu

Do nowości marki Petite Friture należy m.in. kolekcja metalowych, niezwykle lekkich lamp wiszących „Aura” o prostej, wręcz archetypowej formie. Dla twórcy tego projektu – Tomasa Krala najważniejszym celem było wykreowanie odpowiedniego światła o ciepłym, łagodnym odcieniu. Jakie rozwiązanie przynosi taki rezultat? Otóż, abażur lampy jest wykonany z aluminium o strukturze, dającej efekt „przesiewanego” światła niczym zza koronkowego woalu. Aluminium to jest wykorzystywane przede wszystkim do produkcji akcesoriów biurowych. Tutaj znalazło zupełnie inne nowatorskie zastosowanie. Lampy „Aura” dostępne są w kolorach: beż, zielony, koralowy i ciemnoniebieski.

Na uwagę zasługują również ścienne lampy „Grillo”, zaprojektowane przez Elise Fouin, ze względu na prosty i elegancki abażur. Forma ta jest uniwersalna na tyle, że udekoruje wnętrza nowoczesne, jak i zaaranżowane w stylu klasycznym. Abażur to perforowany metalowy dysk o średnicy 23 lub 36 cm. Doskonale sprawdzają się jako podświetlenie tapety lub innej dekoracji ściennej, kreując delikatny krąg rozproszonego światła.

Stoliki utkane ze światła i „kreski”

Z kolei kolekcja „ISO A & B” to dwa uzupełniające się stoliki – o okrągłym i kwadratowym blacie, prezentujące minimalistyczną, graficzną wręcz formę. Doskonale nadają się na taras lub do salonu. Każdy ze stolików kreuje odmienny, indywidualny wzór świetlny, dzięki oryginalnym ażurowym blatom. Kolekcja „ISO A & B” to prawdziwa gra pomiędzy płaskimi powierzchniami a „objętością” - jak to określili twórcy - Léa Padovani i Sébastien Kieffer ze studia Pool – a wszystko zależy od efektu świetlnego. To co płaskie, staje się trójwymiarowe i odwrotnie. Innymi słowy – stoliki „ożywają”! Interesujące jest zestawienie kolorów, tj. czerń, biel, niebieski o odcieniu kobaltowym oraz kolor ciemnego czerwonego wina z graficzną formą stolików.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA