Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół Kasparo jesion niebieski. Fot. Kasparo

Meble, które reagują na obecność człowieka. Niesamowite

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 maj 2016 09:55 (aktualizacja: 30 maj 2016 10:50)

Projektanci zaskakują niekonwencjonalnymi pomysłami. Niekiedy ich projekty są tak fascynujące, że odnosimy wrażenie, jak gdyby wyprzedzały rzeczywistość...

Takim przykładem są meble, które dosłownie – reagują na obecność człowieka w pomieszczeniu. Dostarczają niezapomnianych wrażeń, wykorzystując nowoczesną technologię i świeże spojrzenie na naturę.

Nowoczesne trendy w designie sięgnęły praktycznie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. Nawet od stołu jadalnego oczekuje się więcej niż tylko blatu wykonanego z dobrego jakościowo gatunku drewna. Nie wystarczy zaprojektować nowego modelu, wyposażyć go w nogi i dobrą cenę. Sprawdzone standardy w wielu przypadkach już się nie sprawdzają. Dziś kupując meble oczekuje precyzyjnego wykonania i nowatorskiego wykończenia, bazującego na naturalnym, wysokiej jakości surowcu. Mebel nie może być zbyt prosty, pospolity i klasyczny. Musi mieć charakter, który będzie przykuwał uwagę, intrygował i ciekawił. Osoba, która na niego spojrzy, musi chcieć odkryć jego tajemnicę. 

Od klasycznych rozwiązań odchodzą ludzie, którzy cenią sobie ekstrawaganckie, nowoczesne rozwiązania. To osoby, które mogą pozwolić sobie na eksperymentowanie z wystrojem wnętrza, które w efekcie ma być odzwierciedleniem ich charakteru. W takich mieszkaniach bez wątpienia dominuje prosta forma z designerskim wykończeniem oraz dodatkami. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie, a najmniejszy błąd może zaburzyć całą harmonię i spójność w wystroju wnętrza.

Jedną z ciekawszych nowości meblarskich są propozycje projektantów Kasparo. Wykorzystując cechy charakterystyczne dla nowoczesnego wnętrza, stworzyli linię stołów o niespotykanej, wręcz magicznej formie. Ich konstrukcję oparto na trzech materiałach: drewnie, szkle i żywicy, choć nie tylko one świadczą o unikatowości tych propozycji. 

Wyjątkowe w stołach Kasparo jest wykorzystanie diod ledowych oraz czujników ruchu, uaktywniających świetlny pokaz przy każdym wejściu do pomieszczenia. Całość daje niesamowity efekt, jak gdyby po gładkiej powierzchni drewnianego blatu spływał strumyk wody, zmieniający się następnie w ogromny wodospad spadający po szklanej ścianie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA