Meble.com.pl - komfort na miarę

Deski z beczek mają ponad 100 lat. Fot. Wood&Wine Flooring

Meble o słodko-gorzkim zapachu wina

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 cze 2014 09:09 (aktualizacja: 12 cze 2014 07:54)

Pasja i miłość, które przerodziły się w wyjątkowy pomysł na życie. Każdy stworzony przez nich mebel ma zaklętą w sobie niepowtarzalną historię oraz słodko-gorzki zapach czerwonego wina.

Młode narzeczeństwo oraz jednocześnie młody team projektowy. Od stycznia 2014 roku produkują podłogi, stoły, stoliki, krzesła i konsole z nietuzinkowego, ale też bardzo wyjątkowego materiału – z drewna, które było kiedyś… beczką do wina. Beczki, z jakich tworzą swoje meble są wyłącznie po dobrych, czerwonych winach, sherry oraz brandy.

Materiał jest zdecydowanie tym, co wyróżnia ich wśród wielu polskich projektantów mebli. Tym bardziej, że do produkcji beczek używa się wyłącznie drewna dębowego – białego lub europejskiego. Np. we Francji, a dokładniej w Limousin produkuje się jedne z najlepszych baryłek. Lasy francuskie są pod kątem ich produkcji specjalnie pielęgnowane, a tradycja produkcji sięga czasów Ludwika XIV. Na beczki przeznacza się ścięte drzewa, których wiek szacuje się na 150-230 lat. Takie drewno do produkcji mebli już ze względu na swój wiek jest wyjątkowe.

Doskonałe połączenia

Projektanci z Wood&Wine Flooring drewniane klepki pozyskane z beczek łączą dodatkowo ze stalą, skórą oraz innymi rodzajami drewna. Wykorzystują zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę beczki. Dzięki temu na meblach niejednokrotnie widoczna jest oryginalna jej faktura. Wszelkie herby, grawerunki oraz opisy alkoholu, jakie zostały nabite na beczkach są zachowane. To zapewnia niepowtarzalność każdego mebla. Każde zamówienie to dla nas indywidualne wyzwanie, gdyż dopiero rozkładając beczkę widzimy na jakim materiale będziemy pracować. Każda klepka z beczki ma inną wielkość, krzywiznę i fakturę. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że nasze produkty są wyjątkowe i niepowtarzalne – mówi Katarzyna Frankowska, projektantka z firmy Wood&Wine Flooring. Ponadto każdy mebel jest wykonany ręcznie, a jego kolor jest wynikiem naturalnego kontaktu drewna z winem. Projektanci zachowują nawet pozostałości po oryginalnych obręczach.

Przywiezione z podróży

Skąd wziął się pomysł na tak nietypowe meble? Śmiało można powiedzieć, że z życia. Katarzyna Frankowska wraz z Grzegorzem Gazur, którzy tworzą firmę Wood&Wine Flooring wiele podróżują po Europie i to właśnie z wycieczek przywożą tak genialne pomysły. Przepisy na to, czego w Polsce nie robi nikt.

Kiedy projektanci szukali odpowiedniego pomysłu na materiał do produkcji mebli, w tym czasie Katarzyna pracowała i studiowała w Hiszpanii. Kierując się miłością do tego kraju, chciała, aby praca była związana w jakiś sposób z tym miejscem. Udało im się to, dzięki temu, że aktualnie meble tworzą z beczek hiszpańskich. Niemniej jednak ich podróże w poszukiwaniu dobrego materiału nie ograniczają się wyłącznie do tego kraju. Piękne i oryginalne beczki odnajdują także Portugalii, Francji, a także we Włoszech. Sami twierdzą, że w pracy inspirują ich beczki i kochają drewno z duszą wina. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA