Meble.com.pl - komfort na miarę

Jakie są meble Piotra Polka? Niepowtarzalne. Stworzone z miłości, wrażliwości i wyobraźni aktora.. Fot. The Prime

Meble Piotra Polka. Zobacz co zaprojektował aktor

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 paź 2016 12:03 (aktualizacja: 18 paź 2016 12:52)

17 października w warszawskim showroomie The Prime odbył się Wernisaż Autorskich Mebli i Projektów Piotra Polka. Artysta swoją przygodę z meblami zaczął 21 lat temu, a dziś może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Przez ten czas zaprojektował 113 pojedynczych mebli – w tym kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione konsolki. Tym razem projektant zaprezentował prototypy z linii New Classic Design byPolk.

Połączenie miękkości drewna z surowością szkła czy gładkością metalu, naturalna kolorystyka z surowymi akcentami. Siła zamknięta w prostych formach wytwarzanych pojedynczo miesiącami. Po 21 latach Piotr Polk zaprasza oficjalnie do swojego świata pełnego pasji, inspiracji i form.

Przed laty Piotr Polk chciał kupić konsolkę – drobny mebel z duszą. Cena przeszła najśmielsze wyobrażenia aktora. Opuścił więc klinikę mebli bez konsoli i pojechał do... sklepu budowlanego. Kupił drewno, klej, piłkę, drobne narzędzia, papier ścierny, bejcę, lakier, pędzle. W domu narysował wymarzoną konsolkę i według rysunku zaczął starannie obcinać drewno. Mały mebel nie wzbudził zachwytu najbliższych, bo daleko mu było do doskonałości. Ale nie efekt się liczył, a sama radość tworzenia. To wtedy aktor poczuł ją po raz pierwszy. I czuje ją do dziś. A zaczyna się w chwili, gdy Piotr chwyta za ołówek, by naszkicować swój pomysł. Inspiracją jest dla niego życie. Kiedy wpada mu do głowy nowy projekt, wyjmuje kartkę, ołówek i rysuje. Czasem nosi w głowie pomysł kilka dni i przelewa go na papier w ciszy swego gabinetu. Tam pracuje mu się najlepiej. Zaszywa się nocą i do rana kreśli w skupieniu. A jaki los spotkał tę nieudaną konsolę, która po raz pierwszy wyszła spod jego „dłuta”? Do dziś cieszy oczy artysty. Piotr Polk przyznaje, że jest tak nieporadna, aż piękna w swej nieporadności. Ale to kawał jego duszy, wyobraźni, wrażliwości. I nieumiejętności. Jest miłym wspomnieniem. Ten pierwszy mebel stoi w jego rodzinnym domu w Kaletach. Również tam, w garażu, była pierwsza stolarnia artysty. Aktor jeździł do Kalet każdego lata i oddawał się swojej pasji. Zimą rysował projekty, a latem dawał im życie. Bo z czasem zapragnął zrobić kolejny mebel i kolejny... Zaczął rozbudowywać swój domowy warsztacik, dokupując kolejne narzędzia, które miały pomóc mu w ich tworzeniu. Na całe dnie przepadał w swojej pracowni. Wchodził z samego rana i opuszczał ją dopiero po zachodzie słońca. Rozmawiał z fachowcami, którzy robią meble zawodowo, pytał, słuchał rad.
Kradł wiedzę, a oni chętnie się nią z nim dzielili. Dziś aktor może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione konsolki…
Jakie są meble Piotra Polka? Niepowtarzalne. Stworzone z miłości, wrażliwości i wyobraźni aktora. Szyte na miarę jak najlepszej klasy garnitur lub najcenniejsza biżuteria, robiona na specjalne zamówienie. Pozbawione banału, próżności, efekciarstwa i mody.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA