Wystawa nowej kolekcji "New Folk" firmy Meble Vox. Fot. Agnieszka Błachowska

Wystawa nowej kolekcji "New Folk" firmy Meble Vox. Fot. Agnieszka Błachowska

  • Autor: ab
  • 27 gru 2013 18:01

Meble Vox - folk trend

W ramach inicjatywy „Nowy Folk Design”, która została zrealizowana w poznańskiej Starej Drukarni w dn. 3-6 czerwca br., pokazano przedpremierową wystawę mebli „New Folk”, zaprojektowanych dla marki Meble Vox przez Annę Stępkowską.

Projekt miał na celu przeniesienie elementów sztuki ludowej do aktualnych trendów w meblarstwie, przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technologii. Folklor miał być inspiracją, miał uzasadniać jedną z możliwych interpretacji wzornictwa tej kolekcji. Bardzo wyrazistym elementem inspirowanym folklorem był czarny, wykonany z metalu, ornamentowy motyw dekoracyjny, przypominający kurpiowskie leluje (wycinanki w kształcie kwiatu lub geometrycznych wzorów), składające się z podstawy i korony rozbudowanej ornamentalnie, zwieńczonej elementem podkreślającym oś symetrii.

Kolejny, folkowy akcent to kolorowy wzór w pasy, nawiązujący do łowickich pasiaków, charakterystycznych dla reprezentacyjnego stroju ludowego. Te elementy dekoracyjne zostały połączone z nowoczesnymi bryłami. Meble zostały wykonane z modnego laminatu – korpus ciemniejszy w kolorze jesionu, front jasny z wyraźnym usłojeniem w kolorze klonu. W komodach z tej kolekcji zastosowano przyciemniane szklane drzwi i półki dodające lekkości. Podstawą mebli są szerokie nóżki ustawione pod kątem, nawiązujące do mebli w stylu ludowym.

Oprócz kolekcji „New Folk” w aranżacji wykorzystane zostały takie meble i przedmioty dekoracyjne, jak: dywan „Mohohej! DIA” (proj. Magdalena Lubińska i Michał Kopaniszyn), dywan, puf, ceramika (proj. Anna Stępkowska), zestaw naczyń (proj. Two people), zestaw naczyń „Polk” (proj. Karina Marusińska), zawieszki oraz podkładki (proj. Bogdan Kosak).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce