Meble.com.pl - komfort na miarę

Kiedy szaro za oknem, żółta sofa w salonie sprawdzi się na medal. Fot. Bizzarto

Meble w stylu Slow Design

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 kwi 2014 14:41 (aktualizacja: 02 kwi 2014 08:01)

Dom powinien być przystanią. Jak sprawić, by codzienne powroty do niego kojarzyły się z relaksem i spokojem? Czy jest na to rada? Oczywiście. To Slow Design!

Najpierw było Slow Food, później pojawiło się określenie Slow Life, a teraz mamy do czynienia z Slow Design. Slow Design to nic innego jak wskazówki i inspiracje w aranżacji idealnego wnętrza. Takiego, do którego wraca się z przyjemnością po ciężkim dniu pracy, oraz takiego, w którym można się wyciszyć, odpocząć i nacieszyć wolną chwilą wśród najbliższych. 

Według Slow Design powinniśmy otaczać się takimi przedmiotami oraz kolorami, które sprawiają, że czas zwalnia, a dom staje się ostoją i azylem. Slow Design wywodzi się z Slow Movement, czyli życia pozbawionego nieustannego pędu, gdzie jednostka jest świadoma, potrafi dostrzec swój indywidualizm oraz czerpać przyjemność z natury.

Jak żyć według Slow Design?

Najważniejsze są kolory. Warto stawiać na pastele, które działają kojąco i jednocześnie dobrze wpływają na odpoczynek.  Także żywe i naturalne kolory doskonale wpływają po poprawę nastroju. Soczysta, żółta sofa rozjaśni całe pomieszczenie i będzie nastrajać pozytywnie za każdym razem kiedy będziemy na nią patrzeć. Dzięki nim do domu można przenieść zapach kwitnących drzew, bezchmurne wakacyjne niebo, czy lawendowe pole. I tym samym stworzyć idealne dla siebie miejsce do relaksu, które pozwoli zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Wyciszeniu sprzyjają meble z ekologicznych materiałów. Lite drewno, bądź meble w naturalnych okleinach to doskonały wybór. W zgodzie ze stylem Slow Design są także kolory brązowe, bowiem barwy ziemi działają uspakajająco. W Slow Design najważniejsze jest indywidualne podejście do projektu. Meble powinny być zaprojektowane w zgodzie z naturą oraz funkcjonalne. Każdy, nawet najmniejszy detal powinien być przemyślany.    

Aby czuć się dobrze we własnym domu wcale nie trzeba podporządkowywać całego wystroju idei Slow Design. Wystarczą drobne elementy, jak sofa w żywym kolorze, dodatki przywołujące na myśl naturę czy puszysty dywan, który przyniesie przyjemność w chwili gdy zanurzymy w nim stopy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA