Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczne białe meble wykonane przez Jerzego Daniluka, stolarza z Hajnówki Fot. Archiwum projektanta

Meble z Hajnówki - nie tylko dla warszawiaków

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 27 gru 2013 14:41

Quality Meble, Firma Jerzego Daniluka zajmuje się projektowaniem oraz wytwarzaniem mebli od 2005 roku. Okazuje się, że mała wieś Czechy Orlańskie pod Hajnówką, za sprawą Jerzego i jego twórczości, doceniona została nawet wśród warszawskich celebrytów, o czym dalej w artykule. Jerzy Daniluk inspiracje czerpie głównie z własnego doświadczenia ale także internetu, regularnie przyswajanych pism o tematyce meblarskiej, folderów.

Nie ukrywam, że przy natłoku pracy, mnogości zleceń, wiem co może się podobać klientom. Wystarczy rzut okiem na miejsce, w którym mają stanąć meble, albo telefon od mojej projektantki wnętrz Pani Wioletty (ws design), która we krwi ma zdolności do tworzenia i aranżowania wnętrz. Często tworzymy zawodowy duet. Pośrednio poleca mnie jako bezpośredniego wykonawcę, bo wie, że warto i ma pewność, że wnętrze, zagospodarowane moimi meblami będzie wyglądało wyjątkowo.

Quality meble realizuje zamówienia, szczególną uwagę przykładając do jakości wyrobów i odpowiedniego doboru materiałów używanych do ich produkcji. Obecnie najwięcej zamówień mebli firma realizuje w materiałach takich jak MDF malowany farbami ICA połysk i mat oraz fornirze europejskim i egzotycznym. Nowością firmy jest tworzenie mebli z płyty fornirowej o wysokim połysku – poliester.

Częste zamówienia mamy również na drewno lite ze względu na wytrzymałość i wygląd. Jednak ze względu na cenę, rynek krajowy bardziej zainteresowany jest jednak tańszymi materiałami. Ewentualnie, gdy jest to sama Warszawa, to już hulaj dusza w doborze i cenach. Rynek warszawski różni się od innych zarobkami, poprzez to mieszkańców stać na lepsze okucia, materiały. Jest dużo większa konkurencja jeżeli chodzi o same salony meblowe, miejsca gdzie można się zainspirować, czyli galerie, wystawy, targi. Niestety Podlasie jest biedniejsze w tym sensie.– mówi Jerzy.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość i praktyczność materiału, Jerzy poleca płytę MDF – półmat porządnie zalakierowany. Takowy może leżeć nawet w wodzie, "wiem z własnego doświadczenia" – dodaje śmiejąc się. MDF jest najcięższym materiałem, najbardziej zbitym, wykonanym z pyłów. Trzeba pamiętać także o hardwarze mebla. I tu Jerzy, od lat wierny jest produktom jednej firmy.

Najtrudniejszym materiałem do wytwarzania mebli są chyba bejcowane gatunki rodzimego drewna: dąb, olcha. Zawsze istnieje tu ryzyko niedopasowania odcieni podczas prac lakierniczych. Podobnie jest z ciemnymi gatunkami egzotycznymi, typu Wenge, tzw tłustymi fornirami. Według mnie, najmniej praktycznym materiałem jest laminat, czyli potoczna płyta wiórowa, oklejona tylko obrzeżem pcv. Narażona jest i bardzo podatna na ścieranie i zawilgocenia. Jeżeli chodzi o osprzęt mebli, o który pytasz, to bezwzględnie polecam firmę BLUM. Od 10 lat na tym okuciu pracuje i jest stworzony z myślą o trwałości, estetyce i funkcjonalności.

Zapotrzebowanie na styl nowoczesny, jest tak samo duże jak na styl tradycyjny. Niestety skutki kryzysu światowego dotknęły także rynek meblarski.

Zdecydowanie, klient woli styl nowoczesny. Wielość materiałów, z których można wykonać takie meble, dostępna kolorystyka, niższe koszta surowców i samej produkcji, przechyla szalę na stronę współczesnego designu. Myślę, że jego prostota i funkcjonalność, oraz potrzeby, aby iść z duchem czasu, przewyższają drewno. Chociaż nie w każdym przypadki.- tłumaczy Jerzy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA