System 3+, projekt Oskar Zięta.

  • Autor: bm
  • 04 wrz 2017 10:45 (aktualizacja: 05 wrz 2017 16:46)

Metal, beton, kompozyty - zobacz, z czego można zrobić meble

Nie dziwią nas już meble wykonane ze szkła, plastiku czy technorattanu. Jednak inne materiały, takie jak beton, stal czy elementy powstające z recyklingu wciąż są uważane za kontrowersyjne. Tymczasem mogą dać naprawdę wyjątkowe efekty dekoracyjne i użytkowe.

Pewne materiały z nietypowych stały się już standardowymi – jak szkło, plastik, technorattan czy różnego rodzaju kompozyty. Są chętnie wykorzystywane w produkcji mebli, przede wszystkim ze względu na wyjątkowe walory estetyczne czy użytkowe. Inne z kolei – jak beton czy stal – wciąż są uważane za kontrowersyjne, bo chociaż wyglądają efektownie, trudno z ich pomocą stworzyć przytulne wnętrze. Wydają się chłodne, ale wcale nie musi tak być, bowiem tego rodzaju meble ustawione w apartamencie typu loft albo we wnętrzu utrzymanym w industrialnym stylu, będą prezentować się doskonale. Poza tym meble nie muszą być wykonane z nietypowych materiałów w całości, czasem wystarczy tylko jeden element z metalu, szkła czy kamienia, aby stworzyć odpowiedni klimat. 

Inną tendencję w meblarstwie, łączącą się ściśle z ekologią, jest wykorzystywanie do produkcji mebli materiałów z recyklingu. Celują w tym młodzi projektanci, którzy potrafią wykonać meble np. z falistej tektury, korka, a nawet papieru gazetowego. W naszej fotogalerii prezentujemy zarówno ciekawe i odważne pomysły projektantów, jak i meble uznanych na rynku producentów.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • ArturWalski, 2017-09-05 10:10:55
    Według mnie bardzo ciekawie wyglądają meble z betony architektonicznego. Wyglądają nowocześnie i elegancko i niestandardowo. Generalnie da się zauważyć, że nastaje moda na elementy z tego surowca. Można z niego zrobić praktycznie całe wnętrze.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce