Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele wykonane z myślą o współczesnych hotelach, lounge-roomach i poczekalniach. Tkaniny szyte są w minimalistyczny sposób. Są oszczędne i eleganckie. Fot. Blastation

Międzynarodowe Targi Sztokholmskie. Sprawdź co pokazywali wystawcy!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 lut 2015 09:36 (aktualizacja: 13 lut 2015 07:56)

Sezon targowy w pełni. Z Kolonii udajemy się prosto do Sztokholmu, gdzie każdego roku, zimą, można obejrzeć najnowsze propozycje skandynawskich producentów mebli i oświetlenia. Jak można było oczekiwać, tegoroczna edycja Sztokholmskich Targów Mebli i Północnych Targów Oświetlenia nikogo nie zawiodła.

Z początkiem lutego Sztokholm zmienił się w królestwo mebli. Ponad 650 wystawców prezentowało tu najnowszą ofertę mebli - zarówno dla domu, biura, jak i przestrzeni publicznych. Z produktami do wystroju wnętrz oraz tkaninami zapoznało się około 40 tys. fanów designu. Wielkie nazwiska projektantów, których dzieła są tu corocznie wystawiane świadczą o wysokiej renomie tego wydarzenia. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy była Ilse Crawford, jedna z najbardziej znanych brytyjskich projektantek, silnie związana ze stylem skandynawskim. Warto przypomnieć, że gośćmi honorowymi poprzednich edycji targów byli m.in. Patricia Urquiola z Hiszpanii, Ronan i Erwan Bouroullec z Francji, Naoto Fukasawa z Japonii oraz Konstantin Grcic z Niemiec.

W Sztokholmie nie zabrakło też rozwiązań dla domu. Część ekspozycji poświęconych była kuchniom, dużo miejsca zajęły meble tapicerowane, w mniejszym stopniu zwracały uwagę meble skrzyniowe. Na tym tle niezwykle oryginalnie prezentowały się sofy, stoły i krzesła. Oglądając najnowsze modele mebli tej kategorii trzeba przyznać, że pomysłowość i subtelność skandynawskich producentów jest pełna podziwu. Warto zwrócić uwagę szczególnie na modele wyróżniające się lekką, ale niebanalną formą i ciekawą kolorystyką tkanin obiciowych.

Zobaczcie niektóre propozycje. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA