Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel "Bufa" zaprojektowane przez Mowo Studio dla marki Landor. Fot. Archiwum projektantów

Mowo Studio - projektanci znanych marek

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 kwi 2014 15:37 (aktualizacja: 24 kwi 2014 08:06)

Jest ich dwoje i tysiące pomysłów na projekty. Na swoim koncie mają współpracę z wieloma znanymi markami. Poznajcie Mowo Studio - duet, który zawojuje polski świat designu.

Młodzi, zdolni i z głową pełną pomysłów. Ich talent szybko docenili najwięksi polscy producenci mebli oraz ceramiki łazienkowej, z którymi grupa Mowo Studio stale współpracuje. Wygrywają liczne konkursy, prezentują swoje projekty na światowych targach, a co najważniejsze… wspaniale się przy tym bawią. Mowo Studio to genialny duet, który tworzą Monika Elikowska-Opala oraz Wojciech Opala. Projektanci z powołania, dla których twórcza praca jest nie tylko największym wyzwaniem, ale i niekłamaną satysfakcją.

Grupa Mowo Studio istnieje od 2010 r., jednak bardzo interesuje mnie jej początek. Powiedzcie proszę, skąd pomysł na wspólne projektowanie?

Pomysł wspólnej pracy pojawił się  pod koniec studiów. Na początku podeszliśmy do tego trochę nieśmiało - nie byliśmy gotowi zaraz po studiach być na swoim więc pracowaliśmy osobno. Po pewnym czasie przekonaliśmy się, że wzornictwo to jest to czym chcemy się  zajmować. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zdecydowaliśmy się  zrealizować pomysł.

Bardzo odważnie, ale bez ryzyka pewnie nie bylibyście tutaj, gdzie teraz jesteście. A czy pamiętacie swój pierwszy wspólny projekt? Co to było?

Był to projekt konkursowy, dokładnie nie pamiętam, prawdopodobnie grzejnik łazienkowy z funkcją suszenia lub wanna 2 w 1 czyli brodziko-wanna.

Mimo tak młodego wieku macie na swoim koncie współpracę ze znanymi i cenionymi polskimi markami, jak Marmorin czy Fameg. Jak myślicie w czym tkwi Wasz sukces?

Czasami nawiązanie kontaktu wymaga kilku podejść więc nie wolno od razu się poddawać. Zanim doszło do konkretnych współpracy z firmami bardzo pomogły nam udziały  w konkursach. Na tamtym etapie konkursy były dla nas okazją do sprawdzenia swoich możliwości. Pierwsze wdrożenia zrobiliśmy z firmą Marmorin, później przyszły kolejne realizacje z innymi firmami. Nawiązanie współpracy to czasami cierpliwości, konsekwencja, dużo wysłanych maili i wykonanych telefonów a czasami przypadek – bycie w odpowiednim miejscu i poznanie odpowiedniej osoby. Pasja i zaangażowanie zostają z czasem zauważone.

Jak oceniacie współpracę pod znaną marką? Jaką naukę daje Wam, jako młodym projektantom współpraca z całym zespołem projektowym? Co moglibyście poradzić młodym ludziom, którzy starają się o taką szansę współpracy?

Umiejętność pracy w zespole to dla projektanta wzornictwa podstawa i konieczność. Korzyści płynące z takiej współpracy są bezcenne.  Jesteśmy otwarci na komentarze i korekty, nie udajemy że wszystko wiemy, z każdym nowym projektem zdobywamy większe doświadczenie. Poza tym problemy są po to, żeby je rozpracować i zespół daje duże wsparcie. Dobrze jest pracować z ludźmi którzy znają się na swojej pracy i są specjalistami w swojej dziedzinie.  Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że współpraca ze znaną marką  to ogromny komfort dla projektanta - za dużą firmą stoi wiedza, doświadczenie, dobra organizacja i sprecyzowane wymagania. Udana współpraca bardzo często nie kończy się na jednym projekcie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA