Meble.com.pl - komfort na miarę

Na błysk! - trendy w wykończeniu mebli

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Meble na wysoki połysk na razie traktowane są przez polski rynek jako odważna propozycja, nawet dla wielbicieli stylu nowoczesnego. Moda na ten rodzaj wykończenia powierzchni zaczyna być coraz bardziej widoczna w różnych grupach asortymentowych.

Tendencję tę można było zauważyć choćby na targach „Meble” w Poznaniu. Kuchnie firm Mebel Rust, Alvo Grupa Gastrometal czy też Meble Wrzosowa mogły skutecznie przekonać odbiorców, że wysoki połysk na meblu to już nie tylko wspomnienie lat 70. a partner nowoczesności. Wyroby uszlachetnione na wysoki połysk zaprezentowali też producenci mebli do wyposażenia pokoi dziennych.

Kuchnia na wysoki połysk

Zestaw „Marylin” firmy Meble Wrzosowa to przykład produktu, w którym MDF po lakierowaniu nabiera charakteru bardziej szlachetnego niż z innym rodzajem komponentów. Kuchnia jest nowoczesna, z wyspą do gotowania. Jej forma jest prosta a otwieranie bezuchwytowe. Korpusy wykonano z płyt wiórowych melaminowanych i lakierowanych.

W czerwonym wariancie kolorystycznym można było zobaczyć meble kuchenne firmy Future. Z kolei kuchnia „Jersey” firmy Mebel Rust to odważne połączenie czerni na wysoki połysk i wzorów egzotycznych np. palisandra. Interesująco wyglądało też połączenie stali szlachetnej z bielą na wysoki połysk w zestawie „Envy” firmy Alvo Grupa  Gastrometal – produktu nagrodzonego „Złotym Medalem” MTP.

W wariancie na wysoki połysk najczęściej prezentowanym na targach „Meble” kolorem była biel. Popularność tej barwy mogli też zauważyć zwiedzający tegoroczne targi w Mediolanie. Polski rynek szybko reaguje na światowe tendencje wzornicze, a krajowi producenci mebli chętnie zestawiają biel z egzotycznymi gatunkami drewna. W produktach firmy Meble Ceglewski, biały MDF lakierowany na wysoki połysk zestawiono z fornirem modyfikowanym zebrano.

Salon w stylu glamour

W Poznaniu błyszczały też nowe propozycje firmy Szynaka Meble. System „Minos” to modułowe meble systemowe o prostej formie. Dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: korpus wenge – front wenge, front dąb mleczny oraz front bordo na wysoki połysk. W większości elementów systemu wbudowane są panele świetlne. Aranżowanie indywidualnych zestawień umożliwiają elementy programu „Dolby” firmy Szynaka. System oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: korpus olcha górska – front biały na wysoki połysk, front bordo na wysoki połysk, front orzech.

W wersji „high gloss” zadebiutowały też meble skrzyniowe marki Oggi. Zestaw „Miyo” dostępny jest w dekorach wenge, dębie bielonym i uszlachetnionym na wysoki połysk macassarze. W przypadku dekoru macassar w wysokim połysku wewnętrzna strona mebla pozostaje matowa, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie w czystości. Zestaw „Cubi” marki Oggi dostępny jest w dekorach teak i zebrano. Można też wybrać wariant kolorystyczny z białymi obrzeżami i białymi frontami na wysoki połysk. Ofertę dla osób poszukujących elementów z charakterystycznym połyskiem przygotowała też Grupa Forte. Zieleń Limonka Połysk to jedno z możliwych wykończeń zestawu „Bravura”. Do towarzystwa ciemnego lub jasnego jesionu można wybrać także inne kolory, nie tylko zieleń.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA