• Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Na błysk! - trendy w wykończeniu mebli

Meble na wysoki połysk na razie traktowane są przez polski rynek jako odważna propozycja, nawet dla wielbicieli stylu nowoczesnego. Moda na ten rodzaj wykończenia powierzchni zaczyna być coraz bardziej widoczna w różnych grupach asortymentowych.

Tendencję tę można było zauważyć choćby na targach „Meble” w Poznaniu. Kuchnie firm Mebel Rust, Alvo Grupa Gastrometal czy też Meble Wrzosowa mogły skutecznie przekonać odbiorców, że wysoki połysk na meblu to już nie tylko wspomnienie lat 70. a partner nowoczesności. Wyroby uszlachetnione na wysoki połysk zaprezentowali też producenci mebli do wyposażenia pokoi dziennych.

Kuchnia na wysoki połysk

Zestaw „Marylin” firmy Meble Wrzosowa to przykład produktu, w którym MDF po lakierowaniu nabiera charakteru bardziej szlachetnego niż z innym rodzajem komponentów. Kuchnia jest nowoczesna, z wyspą do gotowania. Jej forma jest prosta a otwieranie bezuchwytowe. Korpusy wykonano z płyt wiórowych melaminowanych i lakierowanych.

W czerwonym wariancie kolorystycznym można było zobaczyć meble kuchenne firmy Future. Z kolei kuchnia „Jersey” firmy Mebel Rust to odważne połączenie czerni na wysoki połysk i wzorów egzotycznych np. palisandra. Interesująco wyglądało też połączenie stali szlachetnej z bielą na wysoki połysk w zestawie „Envy” firmy Alvo Grupa  Gastrometal – produktu nagrodzonego „Złotym Medalem” MTP.

W wariancie na wysoki połysk najczęściej prezentowanym na targach „Meble” kolorem była biel. Popularność tej barwy mogli też zauważyć zwiedzający tegoroczne targi w Mediolanie. Polski rynek szybko reaguje na światowe tendencje wzornicze, a krajowi producenci mebli chętnie zestawiają biel z egzotycznymi gatunkami drewna. W produktach firmy Meble Ceglewski, biały MDF lakierowany na wysoki połysk zestawiono z fornirem modyfikowanym zebrano.

Salon w stylu glamour

W Poznaniu błyszczały też nowe propozycje firmy Szynaka Meble. System „Minos” to modułowe meble systemowe o prostej formie. Dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: korpus wenge – front wenge, front dąb mleczny oraz front bordo na wysoki połysk. W większości elementów systemu wbudowane są panele świetlne. Aranżowanie indywidualnych zestawień umożliwiają elementy programu „Dolby” firmy Szynaka. System oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: korpus olcha górska – front biały na wysoki połysk, front bordo na wysoki połysk, front orzech.

W wersji „high gloss” zadebiutowały też meble skrzyniowe marki Oggi. Zestaw „Miyo” dostępny jest w dekorach wenge, dębie bielonym i uszlachetnionym na wysoki połysk macassarze. W przypadku dekoru macassar w wysokim połysku wewnętrzna strona mebla pozostaje matowa, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie w czystości. Zestaw „Cubi” marki Oggi dostępny jest w dekorach teak i zebrano. Można też wybrać wariant kolorystyczny z białymi obrzeżami i białymi frontami na wysoki połysk. Ofertę dla osób poszukujących elementów z charakterystycznym połyskiem przygotowała też Grupa Forte. Zieleń Limonka Połysk to jedno z możliwych wykończeń zestawu „Bravura”. Do towarzystwa ciemnego lub jasnego jesionu można wybrać także inne kolory, nie tylko zieleń.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • iza 72, 2017-09-19 18:17:04
    Ale takie meble sa bardzo ładne i świetnie wyglądają w pomieszczeniach. Sama sie o tym przekonałam, bo właśnie zestawiliśmy taka w połysku meblościankę, która mąż wypatrzył w domizdrowie.pl Przyznam, że nawet pokój sie nam troche jakby powiększył.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce