Meble.com.pl - komfort na miarę

Nagroda "Złoty OTIS" dla Marteli

  • Autor:
  • 07 sty 2014 09:46 (aktualizacja: 10 maj 2006 00:00)

Firma Martela otrzymała nagrodę zaufania Złoty OTIS 2006 w kategorii „społeczny program edukacyjny” za program Zdrowe Biuro.

Program edukacyjny Zdrowe Biuro powstał po to, by w zakresie zagrożeń, jakie niesie ze sobą długotrwała praca biurowa, poszerzyć świadomość ludzi odpowiedzialnych za tworzenie środowiska pracy, czyli decydentów, pracodawców i architektów. Celem programu jest nie tylko uświadomienie zagrożeń, ale również wskazanie możliwych rozwiązań w zakresie profilaktyki, tworzenia nowego zdrowego biura oraz doraźnych zmian w istniejącym środowisku pracy. Jest pomyślany jako akcja informacyjna mająca kreować pro-zdrowotne zachowania pracowników biurowych.

Wiodącym narzędziem programu jest portal www.zdrowebiuro.pl, który podejmuje tematykę zagrożeń, dolegliwości, chorób narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, słuchu, wzroku, na jakie narażony jest pracownik biurowy. Zostały tam również w przystępny sposób przedstawione przepisy prawne (rozporządzenia, wytyczne) i normy, które regulują tworzenie odpowiedniego stanowiska pracy w zakresie rozwiązań dotyczących mebli biurowych, oświetlenia, klimatyzacji, hałasu, ilości potrzebnej powierzchni itd.. Przybliżono również pojęcie i aspekty ergonomii. Oprócz zagadnień teoretycznych znajduje się tam też wiele praktycznych wskazówek i porad związanych z wyborem konkretnych rozwiązań dla firmy i użytkownika, np. jak zwiększyć efektywność firmy, ile kosztuje firmę absencja pracownika, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze fotela, co ustawiamy najpierw: wysokość fotela czy wysokość biurka, jakie powinno być oświetlenie, jakie ćwiczenia wykonywać podczas pracy, jak zmniejszyć dolegliwości, czego powinniśmy unikać itp.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA