Meble.com.pl - komfort na miarę

Najdłuższa sofa na świecie ma ponad 64 metry długości. Fot. BoConcept

Najdłuższa sofa na świecie pojawi się w Krakowie!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2015 13:05

W dniach od 1 do 9 maja 2015 najdłuższa, bo aż 65 metrowa, czerwona sofa pojawi się w samym centrum Krakowa, w Miasteczku Filmowym na placu Szczepańskim. Będzie jedną z atrakcji międzynarodowego festiwalu kina niezależnego PKO OFF CAMERA.

Tę wyjątkowo długą sofę zaprojektował duński projektant Anders Nørgaard, autor wielu mebli dla BoConcept, w oparciu o sprawdzony projekt modułowej sofy Indivi 2. Sofa jest kwintesencją stylu i koncepcji duńskiej marki. Charakteryzuje ją modularność, dostosowanie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań odbiorców, funkcjonalność i doskonałe wzornictwo.

Sofa zbudowana jest z 33 modułów i 33 par nóg. Może na niej wygodnie usiąść nawet 100 osób.

 

Wyjątkowo długa, czerwona sofa została wyprodukowana w 2008 roku specjalnie na potrzeby duńskiego festiwalu sztuki odbywającego się co roku w Aarhus. Od tego czasu sofa uczestniczy w różnych wydarzeniach na całym świecie wzbudzając pozytywne emocje i dużo śmiechu, daje wytchnienie turystom i integruje lokalne społeczności. Sofa grała główną rolę m.in. w Najliczniejszej Angielskiej Herbatce u Harrodsa w Londynie, w Dniu Zakochanych w Atenach czy na Szybkiej Randce w Santa Monica, Los Angeles. Była prezentowana w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii, Kolumbii i w innych krajach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA