Meble.com.pl - komfort na miarę

Najlepsi w Cieszynie

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Wystawa „Najlepsze Projekty Dyplomowe” będzie w tym roku prezentowana w Cieszynie (30 stycznia – 12 marca), Warszawie (18-27 marca), Krakowie (20 kwietnia – 15 maja) i Poznaniu (3-6 czerwca).

Otwarcie wystawy w Cieszynie (30 stycznia) połączone było z obchodami 4. urodzin Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. Ponadto zaprezentowano m.in. efekty Letniej Szkoły Dizajnu „Dizajn pomaga”, wystawę „Meblościanka kontratakuje” (patrz: poniżej) i cykl fotografii „Tożsamość. Zaolzie” autorstwa Zorka Project.

„Najlepsze Projekty Dyplomowe” to przegląd prac studenckich ze wszystkich uczelni artystycznych w kraju, które prowadzą wydziały projektowe. Organizowany jest od 6 lat przez kwartalnik „2+3D”. Od 4 lat jego kontynuacją jest wystawa przygotowywana wspólnie ze Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Do prezentacji na wystawie w tym roku rekomendowanych zostało 21 projektów. Prace oceniało jury składające się z przedstawicieli redakcji kwartalnika, Śląskiego Zamku oraz projektantów.

Partnerami wystawy są: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Sponsorem głównym są Meble Vox. Pozostali sponsorzy to: Iker, Roca i Arctic Paper. Patronat medialny nad wystawą objęły m.in. „Meble Plus”. Wernisażowi wystawy w Cieszynie towarzyszyła konferencja poświęcona młodym projektantom w Polsce i na świecie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA