Maja Ganszyniec. Fot. Archiwum

Maja Ganszyniec. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 02 wrz 2017 07:42 (aktualizacja: 04 wrz 2017 16:29)

Najlepszy polski design: projekty mebli autorstwa Mai Ganszyniec

Projektowała meble dla IKEA, Marbet Style czy Comforty. Jej prace łączą oszczędność formy z funkcjonalnością. Maja Ganszyniec należy do grona najciekawszych polskich projektantów mebli. Zobaczcie najciekawsze jej prace.

Hiszpański design - meble, które Was zachwycą!

Maja Ganszyniec urodziła się w 1981 roku na Śląsku. Jest absolwentką Wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (2005).

Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie (m.in. Atelier Mendini i Studio di Architettura Luca Scacchetti). Po powrocie do Polski współpracowała przy szeregu projektów komercyjnych, gdzie była odpowiedzialna za strategię design oraz art directing. Efektem współpracy z Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014). W latach 2009-2013 współprowadziła (razem z Krystianem Kowalskim) Kompott Studio.

Aktualnie prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się między innymi w projektowaniu mebli. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z firmami IKEA, Marbet Style i Comforty.

Jej prace można było oglądać na wystawach w Mediolanie, Amsterdamie, Londynie czy Berlinie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce