Meble.com.pl - komfort na miarę

Począwszy od konstrukcji prostych, jak gazetnik, stolik czy siedzisko, po bardziej złożone, tj. regały, szafy, garderoby oraz biblioteczki – z Grid we wnętrzu nie ma rzeczy niemożliwych! Fot. Inspiratique

Najnowszy trend - meble w formie sześcianu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 lut 2015 13:30 (aktualizacja: 26 lut 2015 08:04)

Wyobraź sobie lekki i wytrzymały sześcian, z którego możesz stworzyć dowolny mebel do domu lub mieszkania: stół, siedzisko, szafkę, regał, biblioteczkę, a nawet całą garderobę. To przestrzenna oraz elastyczna konstrukcja, która umożliwia przemyślane i ergonomiczne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

To właśnie ta idea była inspiracją dla Petera J. Lassena, głównego projektanta oraz twórcy jednej z najbardziej znanych duńskich marek meblowych Montana, do rozpoczęcia prac nad meblem uniwersalnym. Rozwiązaniem, które połączy w jedną spójną całość najnowszy trend projektowy, czyli personalizację, z najlepszymi cechami duńskiego designu. I tak, w 2004 r. powstał Grid – modułowy system meblowy, który umożliwia swobodną aranżację wnętrza według indywidualnych potrzeb jego mieszkańców. 

Grid to rozwiązanie, które ogranicza, definiuje i tworzy rytm w pustej przestrzeni. Koncepcja systemu opiera się na lekkiej, wytrzymałej i otwartej konstrukcji sześcianu o wymiarach 40x40x40 cm, stworzonej z  formowanego wtryskowo nylonu, który dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym. W ramach kostki umieszczono otwory montażowe, dzięki którym można połączyć ze sobą każdą liczbę modułów w dowolnym trójwymiarowym układzie.

Podstawowy moduł dostępny jest w jednym z dwóch kolorów – białym lub czarnym. Uzupełniają go liczne elementy dodatkowe, m.in. półki, blaty, boki, drzwiczki i szuflady. W zależności od liczby użytych elementów podstawowych i uzupełniających, a także indywidualnych potrzeb można samodzielnie zaaranżować dowolną przestrzeń: przedpokój, kuchnię, salon, sypialnię czy garderobę. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA