Meble.com.pl - komfort na miarę

Monumentalny stół zaprojektowany w industrialnej stylistyce. Masywny blat wykonany jest z litego mahoniowego drewna. Blat został poddany konserwacji, kilkukrotnemu olejowaniu oraz ścieraniu dla uzyskania idealnej faktury i podkreślenia piękna naturalnych słoi drewna. Fot. Nizio Interior

Nizio Interior - drugie życie mebla

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 lut 2015 14:32 (aktualizacja: 27 lut 2015 07:54)

Witryny wykonane na bazie dawnych aptecznych szafek, industrialne lampy oraz finezyjne stoły z litego mahoniu to produkty z najnowszej kolekcji Nizio Interior. Kolekcja powstała z myślą o miłośnikach tradycji i kunsztownej sztuki meblarskiej.

Witryny powstały na bazie konstrukcji przedwojennych aptecznych mebli. Wielokrotne szlifowanie i polerowanie powierzchni pozwoliło na wydobycie blasku stali ukrytej pod warstwami lakieru. Nowe szyby i półki z przypominającego pancerne szkła oraz precyzyjne wykończenie, nadały witrynom nowe oblicze. Poddając dizajnerskiej redefinicji apteczne szafki z okresu międzywojnia, chcieliśmy uchwycić i przywrócić pamięć o historii, jakiej świadkami były te niepozorne meble, a jednocześnie nadać im nowoczesną formę – mówi Mirosław Nizio, architekt i twórca Nizio Interior.

Kolekcja wzbogaciła się też o oryginale w formie stoły. Nieregularne formy blatów z litego mahoniowego drewna zyskały gładką fakturę dzięki ścieraniu i olejowaniu. Jeden ze stołów wsparty jest na stalowych nogach. Bazą dla drugiego są stalowe profile, które podkreślają jego subtelną formę. Meble wykonane w pojedynczych egzemplarzach znajdą zastosowanie w przestronnych mieszkaniach i domowych jadalniach, ale też w restauracyjnych i klubowych przestrzeniach.

Do podobnych wnętrz dedykowana jest industrialna lampa, którą Nizio Interior, zgodnie z ideą 3xR odzyskało z dawnej fabrycznej przestrzeni. Metalowy klosz zyskał nowoczesny sznyt po pieczołowitej renowacji i emaliowaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA