Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. IKEA

Nowa kolekcja IKEA już dostępna

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 cze 2016 11:37

IKEA kontynuuje współpracę z wiodącymi projektantami mody, odkrywając nowe kierunki myślenia w projektowaniu wyposażenia wnętrz. Autorem nowej serii GLÖDANDE jest światowej sławy artysta Walter Van Beirendonck.

Po udanej współpracy z londyńską projektantką odzieży męskiej Katie Eary i sukcesie kolekcji GILTIG, IKEA po raz kolejny zdecydowała się na kolaborację ze światem mody. Dzięki serii GLÖDANDE autorstwa Waltera Van Beirendoncka, można przenieść się w magiczny świat stworzeń nie z tej planety. Belgijski projektant mody to postać kontrowersyjna, wyróżniająca się nietuzinkowymi i odważnymi projektami. Jego prace określa się jako indywidualne i mocne, ale jednocześnie intymne. Należący do antwerpskiej szóstki Van Beirendonck lubi wplatać historyczne i osobiste historie do swoich projektów. Nie podąża za obowiązującymi trendami – nieprzewidywalnie łączy różne kolory i wzory, co udowodnił w najnowszej kolekcji IKEA.

„Gdy zaczynałem pracę nad projektem IKEA, chciałem do tego podejść prawie jak do kolekcji mody. Zależało mi na tym, by zebrać mnóstwo inspiracji, wymyślić historie, przemyśleć pomysły, które mogłyby ewoluować w inne rzeczy. Chciałem opowiedzieć jakąś historię" – podkreśla Walter van Beirendonck.

Nowa seria GLÖDANDE obejmuje tkaniny, artykuły papiernicze, torby na zakupy, dywany, porcelanę oraz pościel. Kolekcja została zbudowana wokół historii o Wondermooi – pięciu stworzeniach zamieszkujących obłoki, których wyraziste charaktery przewijają się przez wszystkie produkty serii. Nowatorskie wzory poszewek i dywany z gęstego włosia o intensywnych kolorach pobudzą kreatywność i pomogą spersonalizować każdą domową przestrzeń. Wśród produktów znalazło się również coś dla miłośników zastawy stołowej. Miski, talerze i kubki to wszystkowidzące dzieła sztuki, które wniosą trochę życia na każdy stół.

„Współpraca z belgijskim projektantem mody jest kolejnym krokiem w sposobie myślenia IKEA o projektowaniu artykułów wyposażenia wnętrz. Niepowtarzalne produkty limitowanej kolekcji GLÖDANDE są dowodem na to, że kiedy łączy się modę i akcesoria domowe, dzieje się coś magicznego. Bajkowa seria jest skierowana do każdego, kto pragnie wprowadzić odrobinę magii do swojego domu i wyróżnić się spośród tłumu” - mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA