Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. IKEA

Nowa limitowana kolekcja od Ingegerd Råman

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 kwi 2016 08:22 (aktualizacja: 22 kwi 2016 08:28)

Od maja w znanej sieci sklepów dostępna będzie nowa kolekcja, której projekt oparty jest na energii płynącej z rzemiosła i naturalnego piękna.

Nowa kolekcja IKEA VIKTIGT to wynik współpracy wykwalifikowanych artystów-rzemieślników, szwedzkiej ikony w projektowaniu szkła i ceramiki - Ingegerd Råman oraz projektantów IKEA. Limitowana seria obejmuje ceramikę, szkło oraz meble wyplatane z naturalnych włókien.

Seria VIKTIGT to dzieło stworzone dzięki upartemu dążeniu do odarcia rzeczy ze wszystkiego co zbędne - prócz samego sedna. To kolekcja rękodzieła, która ukazuje miłość do wzornictwa, przemawiając przez niedopowiedzenia. Szwedzkie korzenie
oraz wrażliwość projektowa są widoczne w każdym przedmiocie, które cechuje zarówno piękno, jak i funkcja. Dzięki niepowtarzalnej jakości wykonanych ręcznie wyrobów szklanych, ceramicznych, a także produktów z naturalnych włókien, cała seria emanuje energią i ponadczasowym pięknem.

„Ta kolekcja jest hołdem złożonym rękodziełu. To wspólny projekt rzemieślników i projektanta. Kiedy patrzę teraz na produkty, które stworzyliśmy, mogę stwierdzić, że wyrażają one miłość” – podkreśla Ingegerd Råman.

Prostota, ograniczona paleta barw i estetyka to znaki rozpoznawcze szwedzkiej projektantki. Taka też jest seria VIKTIGT, w skład której wchodzą meble, kosze, dywany, duże lampy, misy w różnych rozmiarach i plecione pokrywy. Kolekcja przekształca to, co powszednie w coś wyjątkowego. To przedmioty, których używamy na co dzień
w niepowtarzalnej odsłonie. Wodny hiacynt, bambus, rattan i trawa morska to piękne materiały, które nadają domowym wnętrzom bardzo osobisty charakter. Dzięki ręcznemu wykonaniu produktów z naturalnych włókien każde krzesło i każdy kosz jest inny. Proste w formie szklane karafki, dzbanki oraz miski sprawdzą się w każdym wnętrzu i staną się ponadczasowym dodatkiem.

 „Kolekcja VIKTIGT skierowana jest do każdego, kto ceni ręcznie wykonane wyroby cechujące się prostotą i minimalistycznym pięknem. To dla nas zaszczyt, że jedna z najsłynniejszych projektantek szkła i ceramiki w Skandynawii stworzyła niepowtarzalne produkty, które będą dostępne dla milionów ludzi na całym świecie” – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA.

Limitowana kolekcja IKEA VIKTIGT będzie dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od maja 2016 r.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA