Meble.com.pl - komfort na miarę

Tubądzin Livingstone, kolekcja Epoxy zaskakuje idealnym odwzorowaniem struktury kamienia. Fot. Tubądzin

Nowoczesny salon. Postaw na modne płytki

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 31 lip 2015 11:48 (aktualizacja: 31 lip 2015 12:07)

Podłoga w salonie powinna być wykonana na najwyższym poziomie – wszak to jego wizytówka. Wyróżnij swoje wnętrze dzięki przyciągającej oko, pięknej ceramice. Oto dwa rozwiązania, które nadadzą Twojemu salonowi niepowtarzalny charakter.

Dla wielu osób podłoga w salonie jest równoznaczna z drewnem, a niesłusznie! Pokój dzienny to pomieszczenie, gdzie większość czasu spędza cała rodzina i nieustannie toczy się w nim życie. Powinien być więc funkcjonalny, a jego wystrój musi sprzyjać utrzymaniu czystości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie ceramika – nie tylko o wiele prostsza w czyszczeniu, lecz także bardzo estetyczna. Zobacz, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim salonie. 

Szary na salonach 

Szary jest najbardziej uniwersalnym z kolorów – świetnie wygląda w zestawieniu z każdą inną barwą. Jego zalety przed laty docenili awangardowi amerykańscy artyści, wprowadzający się do dawnych zakładów produkcyjnych w Nowym Jorku. Urzeczeni powabem surowego betonu, wylansowali go na jeden z podstawowych elementów aranżacji wnętrz. Nawet, jeżeli nie masz mieszkania w pofabrycznym budynku, to wciąż możesz pójść w kierunku takiej dekoracji dzięki ceramice z kolekcji Livingstone Concrete. Wyłóż podłogę dużymi kwadratowymi płytkami z wyglądu przypominającymi barwę oraz fakturę prawdziwego betonu. Żeby nadać wnętrzu nowojorską oryginalność, zaaranżuj ściany za pomocą odsłoniętych cegieł, najlepiej pomalowanych białą farbą, która rozjaśni wnętrze i w dodatku optycznie je powiększy. W takim otoczeniu najlepiej prezentują się modernistyczne meble oraz kolorowe detale, np. w formie kilku, wyróżniających się z tła poduszek. 

Żywica ożywi salon

Nie wszyscy są jednak miłośnikami postindustrialnego stylu, który kojarzy się bardzo z artystyczną, nieco anarchizującą bohemą. Jeżeli także wolisz bardziej luksusowe wnętrza, to spróbuj zaczerpnąć inspirację od innych nowojorczyków: wyższej klasy średniej zamieszkującej okolice Piątej Alei oraz Central Parku. W ekskluzywnych modernistycznych budynkach z tej okolicy wszystko zostało wykończone na wysoki połysk i taka też powinna być podłoga w Twoim salonie. Zamierzony efekt osiągniesz dzięki ceramice z kolekcji Livingstone Epoxy. Wykładając podłogę dużymi kwadratowymi płytkami o wyglądzie naturalnie połyskliwej żywicy, wprowadzisz do swojego pokoju dziennego odrobinę nowojorskiego luksusu. Jeżeli do takiej powierzchni dobierzesz też odpowiednio eleganckie meble (np. pozostający zawsze w modzie design lat 60.) i dyskretne oświetlenie, to Twój salon będzie wyglądać dokładnie tak, jakby to sobie wymarzyła Charlotte z „Seksu w wielkim mieście”.

Więcej pomysłów, jak zastąpić drewnianą podłogę ceramiką, znajdziesz na:

www.tubadzin.pl

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA