Meble.com.pl - komfort na miarę

Designerskie fotele projektu Meblowe to odnowione modele sprzed lat. Fot. Archiwum projektanta

Odzyskać meble sprzed lat

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 gru 2013 13:43

Niejeden z nas ma w zakamarkach swojego domu meble z minionej epoki. Mogą to być stare fotele, pufy czy stoliki. Modele piękne, o ciekawych formach, ale niestety niejednokrotnie zniszczone. Wszystko przez czas, który mijając zostawia po sobie ślady. Także na meblach.

Dzisiaj stare meble sprzed lat określamy stylem retro. Zdarza się nam nawet kupować takie, które są fabrycznie „postarzone”. Malowane specjalnymi farbami, pokryte lakierem, który po wyschnięciu pęka, tworząc na powierzchni mebla ciekawe wzory dodające lat. Czasami jednak nie warto wydawać fortuny na meble, które są staro-nowe. Nigdy bowiem nie będą miały w sobie tego czegoś, czego niewątpliwie nie brakuje meblom odnowionym. Ducha czasu.

W takich sytuacjach pojawia się ekipa Meblove, którą tworzą Agnieszka Dybowska oraz Katarzyna Gałęza – z wykształcenia architektki wnętrz. Dziewczęta zajmują się restaurowaniem starych mebli, nadając im nowy, świeży wygląd. Meble sprzed lat to design, który nie tylko się pięknie starzeje, ale także daje się doskonale wkomponować w dzisiejszą nowoczesność. Meblove to projekt, który wynika z potrzeby zwrócenia uwagi na przedmioty porzucone i niedoceniane. Dziewczęta restaurują głównie meble z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Obcują z tym, co dla naszych rodziców i dziadków jest sentymentalnym wspomnieniem czasów PRL-u. Współcześnie nazywamy to dobrym designem i łatwo jest zauważyć, że panuje moda na meble „po babci”. Dlatego umiejętne i kreatywne restaurowanie jest działalnością, która niesie za sobą pozytywne wartości. Doskonale wie o tym ekipa Meblove.

Swoimi projektami dziewczęta wyrażają nie tylko szacunek dla rzemiosła i designu, ale także dają szansę zapomnianym przedmiotom na zaistnienie w dzisiejszej rzeczywistości. Powód do renowacji mebli z wymienionych wcześniej lat jest prosty. Lata 50-te i 60-te był to najlepszy okres w dziejach meblarstwa. Wszystkie kolejne dekady nieudolnie próbowały naśladować to, co w tamtych czasach zostało stworzone. To przede wszystkim czas najlepszych designerów, których projekty nie były jeszcze kopiowane na masową skalę. A także moment, kiedy każdy projekt był unikatowy. Dlatego więc fascynację meblami z minionej epoki, projekt Meblove przekuwa w sukces. Dając możliwość obcowania z klasyką będącą jednocześnie synonimem dobrego stylu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA