Meble.com.pl - komfort na miarę

Naturalne rysy drewna są wspaniałymi detalem mebla. Fot. Onetree

Onetree – z miłości do drzew

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 cze 2014 14:58 (aktualizacja: 04 cze 2014 08:01)

Onetree to niezwykła pracownia, w której przedłuża się życie drzew, dając im formę designerskich mebli. Wykonane są one z pełnych plastrów drewna, dzięki czemu wprowadzają do wnętrz naturę i harmonię.

Założycielką Onetree jest Magdalena Kowalewska. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, studiowała również Terapie Naturalne. Od lat zafascynowana naturą, a najbliższymi dla niej roślinami są drzewa. Sama posadziła ich kilkaset. W ubiegłym roku postanowiła swoją miłość do drzew przełożyć na rzemieślniczą pasję i tak powstała pracownia Onetree. Postanowiła tworzyć meble, które jednocześnie będą małymi dziełami sztuki. Jednak to, co było dla niej inspiracją okazało się również dylematem, ponieważ do produkcji mebli potrzebne jest drewno, a jest nim nic innego, jak ścięte drzewo. Projektantka nie chciała niszczyć lasów i nagle pomysł, na który wpadła zaczął wydawać się mało pociągający. Na szczęście wymyśliła, że może korzystać z istniejących już zasobów, czyli drzew wyciętych z przestrzeni miejskich np. ze względów bezpieczeństwa czy zmieniającej się infrastruktury. Dzięki temu pomysłowi odetchnęła, ponieważ wytwarzanie mebli stało się wówczas realne, a projektantka mogła jednocześnie dać niechcianym drzewom drugie życie. We współpracy z arch. Katarzyną Jaromską powstały pierwsze egzemplarze Onetree.

W zgodzie z naturą

Onetree to meble tworzone z poszanowaniem środowiska i wszystkich stron zaangażowanych w ich produkcję. Są to meble niepowtarzalne, a do tego trwałe i solidne, wykonane z dbałością o detale, które dzięki ponadczasowej formie odnajdą się dobrze w różnego rodzaju wnętrzach i będą równie atrakcyjne zarówno dziś, jak i za wiele lat. Wszak ich głównym projektantem jest sama natura. Onetree to meble ekologiczne od a do z – do wykończenia używane są jedynie naturalne oleje i woski oraz pigmenty pochodzenia mineralnego i ziemnego.

Meble z historią

Meble, które pochodzą z pracowni Onetree posiadają swoje unikalne historie. To nie tylko wiedza o tym, skąd pochodzi każde drzewo, ale także informacja ile miało lat czy powód, dla którego musiało zostać ścięte.  Kupując stół czy konsolę klient nie jest po prostu nabywcą kolejnego przedmiotu, staje się osobą, dzięki której historia takiego kilkudziesięcioletniego drzewa może trwać. Co więcej, zostaje fundatorem nowego, młodego drzewa, które w jego imieniu Onetree sadzi w przestrzeni miejskiej za każdy sprzedany mebel.

Onetree jest młodą marką otwartą na pracę z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości i chcieliby się osobiście zaangażować, np. poprzez współpracę czy  mentoring przedsięwzięcia. Onetree ponadto zamierza współpracować z organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, a zwłaszcza drzew przydrożnych i miejskich. Mapa posadzonych przez nich drzew będzie sukcesywnie poszerzana na stronie internetowej pracowni Onetree. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA