Meble.com.pl - komfort na miarę

Bajeczna klatka, w której można siedzieć. Fot. Ontwerpduo

Ontwerpduo – holenderska bajka o meblach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 03 cze 2014 10:38 (aktualizacja: 17 cze 2014 08:09)

Ontwerpduo to magia zaklęta w przedmiotach codziennego użytku. Meble, które tworzy ten duet na długo pozostają w pamięci, a ich bajeczne kształty przywołują stan beztroski.

Wielka klatka dla ptaków, w której można się wygodnie rozsiąść. Światełka lampy, które rozgałęziają się niczym konary drzew oraz stół, na blacie którego można beztrosko grać w kulki. Chemia oraz współpraca między Tineke Beunders i Nathan Wierink sprawiają, że świat jaki tworzą jest magiczny i jedyny w swoim rodzaju.

Tineke lubi wyobrażać sobie przedmioty innymi niż są w rzeczywistości. Fantazjuje na temat ich nowych funkcji, nie przejmując się zbytnio tym, czy będą przydatne i technicznie wykonalne. Często są to właśnie rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do stworzenia. Wówczas wkracza Nathan i zabiera ze sobą wizję Tineke do warsztatu, nadając jej materialny kształt. Jego warsztat wygląda jak laboratorium.

Tineke oraz Nathan studiowali razem w Design Academy w Eindhoven. Zanim jeszcze ukończyli studia zawarli ze sobą pakt, że będą pomysły z bajki przeistaczać w funkcjonalne projekty i zaskakiwać nimi świat. Ontwerpduo to nazwa holenderskiego projektu. W ich portfolio znajdują się prace wykonane na zamówienie, jak i produkty masowej produkcji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA