Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesła "Pantone One" są doskonałym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Fot. Montana/Inspiratique

Pantone Chair świętuje 60-te urodziny

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 sty 2015 08:25 (aktualizacja: 27 sty 2015 08:51)

W 1955 r. Verner Panton zaprojektował krzesło Panton One. Reaktywowane w 2003 r. przez Joakima Lassena z Montana Møbler A/S do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych ikon duńskiego wzornictwa.

Verner Panton to projektant-wizjoner, mistrz futurystycznego stylu i estetyki pop, które z powodzeniem wprowadził do przemysłu meblowego oraz architektury wnętrz. Jego eksperymentalne podejście do form i kolorów po 60 latach pozostaje nadal odkrywcze i świeże. Doskonałym przykładem jest kultowe krzesło "Panton One" oryginalnie zaprojektowane przez Pantona dla restauracji w Ogrodach Tivoli w Kopenhadze. "Panton One" to genialne wręcz połączenie lekkości i trwałości. Krzesło może być stosowane na tarasie lub w ogrodzie, a także składowane jedno na drugim. Kolorowe siedzisko jest ręcznie tkane. Przygotowanie jednego modelu zajmuje profesjonalnemu tkaczowi do 2 godzin pracy. Do jego stworzenia potrzebuje ok. 60-100 metrów poliuretanowego sznurka.

Obecnie, obok klasyka "Panton One" produkowane są wciąż "Panton One lounge", "Panton One bar", "Panton One kitchen" oraz "Panton One kids". Przy projektowaniu kolejnych modeli wykorzystano oryginalne pomysły i zapiski Vernera Pantona.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA