Sofa Met Divano firmy Cassina. Projekt: Piero Lissoni. Fot. Cassina

Sofa Met Divano firmy Cassina. Projekt: Piero Lissoni. Fot. Cassina

  • Autor: mg
  • 22 lis 2017 09:14 (aktualizacja: 22 lis 2017 12:11)

Piero Lissoni - zobacz meble zaprojektowane przez słynnego Włocha

Piero Lissoni to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wyrazistych współczesnych projektantów. Może się pochwalić współpracą z topowymi włoskimi markami meblarskimi, a przecież wiadomo, jaką estyma cieszy się wzornictwo z Półwyspu Apenińskiego. Prezentujemy najlepsze meble jego autorstwa.

Czytaj też: Patricia Urquiola - zobacz meble zaprojektowane przez słynna projektantkę

Piero Lissoni , urodzony w 1956 roku, jest architektem, projektantem, dyrektorem artystycznym. Wraz z Nicolettą Canesi w 1986 roku otworzył studio Lissoni Associati w 1986 roku. Dziesięć lat później stworzył Graph.x, aby rozwijać swoje projekty graficzne.

Jego studio zajmuje się architekturą, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Powstają w nim projekty mebli, akcesoriów, kuchni, łazienek i oświetlenia, identyfikacje wizualne, reklamy, katalogi i opakowania. W kręgu jego zainteresowań są również aranżacje hoteli, sal wystawowych, stoisk handlowych, prywatnych domów, sklepów, a nawet jachtów. Obecnie studio zatrudnia ponad 70 osób, w tym architektów, projektantów i grafików. Tworzy rozwiązania dla takich marek, jak: Alessi, Boffi, Cappellini, Cassiny, Fantini, Flos / Antares, Fritz Hansen, Glas Italia, Kartell, Knoll International, Lema, Living Divani, Lualdi, Matteograssi, Olivari, Pierantonio Bonacina, Poltrona Frau, Porro, Riva 1920, Sabattini, Tecno i Thonet.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce