Piotr Kuchciński, projektant. Fot. Archiwum

Piotr Kuchciński, projektant. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 01 sie 2017 10:04 (aktualizacja: 01 sie 2017 12:49)

Piotr Kuchciński: Zobacz 25 najciekawszych mebli jego projektu!

Piotr Kuchciński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów. Współpracował już z wieloma czołowymi markami meblarskimi. Prezentujemy 25 najciekawszych jego mebli. Są wśród nich zarówno najnowsze, jak i nieco starsze projekty.

Meble w stylu prowansalskim. Zobacz, co proponują producenci

Piotr Kuchciński współpracował między innymi z takimi markami meblarskimi, jak Balma, Noti, Profim, Meble Vox czy Bejot. Na swoim koncie ma już dwa prestiżowe "Red Doty" - efekt udanej współpracy z firmami Noti i Balma.

Po ukończeniu studiów IAPP Politechniki Poznańskiej Piotr Kuchciński współpracował z jednym z poznańskich biur architektonicznych. Przygotowywał projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Projektował również domy jednorodzinne oraz wnętrza, ale jego największą pasją jest design.

Na swoim koncie ma już ponad 35 wdrożeń zestawów mebli biurowych i mieszkaniowych. Od roku 2000 współpracuje z największymi polskimi producentami mebli, wśród których są: Balma, Noti, Profim, Meble Vox czy Bejot. W 2012 roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał mu tytuł "Designera Roku".

Jego projekty meblarskie zdobyły wiele prestiżowych nagród. Wśród nich znajduja się m.in. "Dobry Wzór 2006" za "Mixt" (Balma), "Red Dot Award 2013" za "H2" (Balma) oraz "Red Dot Award 2014" za "Clapp" (Noti).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce