Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Zięta Prozessdesign

Polish Job w Mediolanie – wiemy jakie meble pokażą artyści

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 marz 2014 15:09 (aktualizacja: 31 marz 2014 07:04)

Salone Internationale del Mobile to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczące designu. Nie może na nim zabraknąć polskich artystów, którzy w niczym nie ustępują światowym projektantom.

Wystawa polskiego wzornictwa będzie prezentowana od 8 do 13 kwietnia podczas Salone Internationale del Mobile. Podziwiać ją będzie można na Ventura Lambrate i będzie ona podzielona na trzy, uzupełniające się ze sobą nurty przewodnie.

Po pierwsze Lokalność

Będą to projekty, które mają ścisły związek z lokalnymi tradycjami, wykonywanymi za pomocą dostępnych materiałów tj. len czy drewno, a także za pomocą tradycyjnej techniki.

Po drugie Nostalgia

Prezentowane w tym nurcie przedmioty będą nawiązywały do socrealistycznej kultury tamtej epoki poprzez dialog projektów  z przeszłością.

Po trzecie Innowacja

Prezentowane w tym nurcie rozwiązania, to projekty, które podążają za nowymi technologiami. Dzięki temu wpisują się w światowe trendy na najwyższym poziomie. Te działania, czyli pokazywanie polskich projektów z perspektywy tych trzech nurtów ma na celu przybliżenie specyfiki polskiego projektowania. Sięgają one bowiem często do przeszłości, co wyróżnia je znacznie na tle innych.

W wystawie Polish Job będzie można poza oglądaniem jej, także czynnie w niej uczestniczyć. Dla odwiedzających została przygotowana specjalna atrakcja w postaci drukarki 3D, na które będzie można drukować miniaturowe projekty prezentowane na wystawie.  

Wystawa Polish Job to kontynuacja działań z poprzednich lat podczas targów Salone Internationale del Mobile. Organizatorem wystawy jest culture.pl – serwis promujący polską kulturę oraz polskie wzornictwo. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA