Półka ścienna "Hjalmaren". Fot. IKEA

Półka ścienna "Hjalmaren". Fot. IKEA

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 lut 2014 14:07

Półki z drabiny – wyższy szczebel dekoracji

Prosty i tani sposób na nowy mebel w domu to wykorzystanie drewnianej drabiny. Można ją przerobić samemu lub kupić w sklepach z wyposażaniem wnętrz. To zupełnie nowa wariacja na temat domowej półki.

Współcześni projektanci powoli przyzwyczajają nas to tego, że zmieniają przeznaczenie przedmiotów. To, co jest oczywiste, przestaje takim być. Nic w tym złego, jeśli odmieniony na nowo przedmiot jest użyteczny tak samo jak był w swoim poprzednim wcieleniu. Do takich właśnie rzeczy należy drewniana drabina. Na pozór jest to przedmiot, który sprawdza się bardziej przy remoncie domu niż po jego skończeniu. Okazuje się jednak, że przy odrobinie kreatywności można z niej wykonać ciekawy mebel.

Ogromną zaletą takiego mebla jest to, iż wykonana ona jest z naturalnego drewna, a drabiny, które produkuje się dla sektora budowlanego są także bardzo wytrzymałe. Drabinę można rozłączyć i jedną jej część przytwierdzić do ściany, poszerzając jedynie szczebelki. Dzięki temu powstanie półka ścienna, która może posłużyć do przechowywania np. książek. Drugą możliwością jest rozstawienie drabiny w całej jej okazałości we wnętrzu domu. Pomiędzy jej dwoma częściami można umieścić deski. Dzięki temu powstanie idealnie prosta półka, a drabina będzie wyglądała jak regał z trójkątnej konstrukcji.

Półka w pełni eko

Mebel mieszkaniowy stworzony z drabiny to także dbałość o środowisko, ponieważ przerobienie przedmiotu, którego pierwotne przeznaczenie jest inne, nazywamy recyklingiem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych na rynku farb i lakierów możemy dostosować ją do swoich potrzeb, dobierając odpowiedni kolor.

Firma Fabryka Palet, która specjalizuje się w wyrobie mebli recyklingowych, posiada w swojej ofercie drabiny, którymi można aranżować domowe wnętrza. Są one estetycznie wykonane i będą doskonałym dodatkiem do mieszkań w stylu skandynawskim. Jeśli zaś chcielibyśmy mieć w domu mebel o podobnej stylistyce, ale nie będący przeróbką wystarczy wybrać się do sieci sklepów IKEA. Znajdziemy tam nie tylko drabiny-półki przytwierdzane do ściany, które są bardzo praktyczne i pojemne, ale także krzesła w wydłużonym oparciem. Takie krzesło może z powodzeniem posłużyć jako wieszak na ubrania, jeśli postawimy go w sypialni lub na ręczniki, jesli tylko stanie w łazience. Zaś firma A&A Bath proponuje półki w kształcie drabiny w postaci wyposażenia łazienki, jako praktyczny i nie zajmujący wiele przestrzeni mebel. 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Nishka85, 2014-02-17 08:17:10
    Fajny patent.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce