Meble.com.pl - komfort na miarę

Polski Design. Czyli jaki?

  • Autor: bm
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 29 cze 2012 00:00)

Nowatorskie produkty polskiego designu po raz kolejny ujrzały światło dzienne. 13 maja odbyła się 2. edycja targów designu i aranżacji wnętrz „About Design” w Gdańsku. W wydarzeniu udział wzięło ponad 80 wystawców, a odwiedziło je blisko 5 tys. osób.

Ideą przewodnią tegorocznej edycji targów, zorientowanych na propagowanie i rozpowszechnianie tendencji wzorniczych, były trendy, innowacje i dobra luksusowe. Gośćmi specjalnymi targów byli m.in. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „DesignAlive”, która wygłosiła wykład „Polski Design. Czyli jaki?”, prezes STGU Dawid Korzekwa, który wystąpił z wykładem „Trendy w projektowaniu graficznym” oraz Olga Nieścier, projektantka i wykładowczyni w Polsko-Włoskiej Szkole Designu i Managementu Viamoda, która wygłosiła ciekawy wykład na temat trendów w projektowaniu mody.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbyły się także zorganizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza warsztaty „ABC Przedsiębiorczości”, pokaz kolekcji młodych projektantów, które zostały stworzone w ramach warsztatów prowadzonych przez firmę LPP na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, blok warsztatów biznesowych i kreatywnych, będących częścią projektu Creative Cities (org. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości) oraz cykl wykładów prowadzonych przez projektantów w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj.

Swój obszar kreacji na tegorocznym „About Design” miało również najmłodsze pokolenie. Dzieciom zadedykowano projekt „Cienie Kreatywności” oraz warsztaty zdobienia porcelany „Mój wymarzony talerz z przyszłości". Bogaty program uzupełniła pokazywana w ramach inauguracji Centrum Designu w Gdyni wystawa „3P Pomorski Potencjał Projektowy" oraz wystawa prac studentów z gdańskiej ASP „Pomyślany, zaprojektowany, zrealizowany”.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, Prezydent Miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz, oraz Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Patroni i partnerzy medialni „About Design” to m.in. magazyn wnętrzarski „Dobrze Mieszkaj” oraz miesięcznik „Meble Plus”.

Kolejna edycja targów odbędzie się w maju 2013 r. w nowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich Amberexpo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA