Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel i stołek w kolekcji Vertical. Fot. Malafor

Polski design. Malafor pokazał nowości w Mediolanie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 kwi 2015 09:50 (aktualizacja: 24 kwi 2015 07:52)

W trakcie tegorocznego Tygodnia Designu w Mediolanie swoją najnowszą kolekcję mebli zaprezentował Malafor. Premiera produktów trójmiejskiego studia odbyła się w industrialnych wnętrzach festiwalu Ventura Lambrate, znanego z prezentacji nowatorskiego i progresywnego wzornictwa.

Najnowsza kolekcja "Air" to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych Malafora. Tym razem poduchy dmuchane zostały ułożone na stelażach z drewna dębowego. Stelaże mają prostą, wręcz ascetyczną formę podporządkowaną konstrukcji i funkcji. Poduchy dmuchane ukryto w różnokolorowych pokrowcach - od stonowanych szarości do ostrzejszej żółci czy pomarańczu – szytych z bardzo trwałego materiału, odpornego na przebicia, łatwego w pielęgnacji i trudnopalnego. Kolekcja "Air" składa się z fotela i stołków w trzech odsłonach: Vertical, Zip oraz Back.

Fotel z najnowszej kolekcji to znana już wcześniej forma fotela na stelażu z rurek, tym razem malowanych na kolor nikiel-mat, z pokrowcami wykonanymi w nowej tkaninie oraz z podłokietnikami z drewna dębowego. Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA