Meble.com.pl - komfort na miarę

W czasie drugiej edycji Poznań Design Days odbyło się około 40 wydarzeń. Fot. Poznań Design Days

Poznań Design Days. Galeria zdjęć z imprezy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 cze 2015 09:27 (aktualizacja: 10 cze 2015 07:40)

Poznań Design Days to festiwal wzornictwa angażujący liczne instytucje kultury i sztuki. W ramach drugiej edycji imprezy odbyło się ponad 40 wydarzeń. Zobaczcie zdjęcia z niektórych z nich.

Na czas festiwalu Poznań stał się platformą wymiany doświadczeń różnych środowisk projektowych. Największym zainteresowaniem - jak twierdzą organizatorzy - cieszyły się wystawy, warsztaty i spotkania z projektantami, artystami i architektami. Zanotowano dużą liczbę gości oraz odwiedzających, a to dlatego, że festiwal miał charakter otwarty, a atrakcje i wydarzenia dedykowane były do różnych grup wiekowych. W funkcjonującej na poznańskim Placu Wolności strefie wypoczynkowej LABAdesign, najmłodsi uczestniczyli w warsztatach o designie, a starsi odpoczywali przy muzyce puszczanej przez DJ-ów.

Wśród prowadzących znaleźli się projektanci, architekci, socjolodzy, artyści wizualni, m.in.: Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis, Paweł Machomet, Beata Wilczek, którzy odpowiadali na wszelkie możliwe pytania dotyczące designu oraz wzornictwa. Warsztaty obejmowały działania z użyciem różnych mediów, w tym: filmu, grafiki, sztuki użytkowej i fotografii. 

Specjaliści z różnych gałęzi sektorów kreatywnych (m.in.: Magdalena Dąbrowska, Tomasz Augustyniak, Marcin Niewęgłowski, dr Marcin Poprawski) wspólnie debatowali o przyszłości projektowania, nad możliwościami partnerskiego współistnienia kultury, sztuki i biznesu. Dla przykładu celem panelu ,,Sektory kreatywne. Sztuka i kultura w biznesie – biznes w kulturze i sztuce” była prezentacja działań w obszarze przemysłów kreatywnych, poszukiwanie języka współpracy, edukacja oraz poszerzanie świadomości w zakresie wzornictwa przemysłowego i roli designu w kreowaniu strategii działania firm. 

Zdjęcia z imprezy w dzisiejszej galerii. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA