Meble.com.pl - komfort na miarę

Ubiegłoroczna edycja Poznań Design Days. Fot. Poznań Design Days

Poznań Design Days - już wkrótce!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 kwi 2015 11:36 (aktualizacja: 29 kwi 2015 08:08)

,,Nowe Oczekiwania” - to hasło pod którym odbędzie się kolejna - druga już - edycja festiwalu Poznań Design Days. Impreza zapowiedziana jest w dniach od 8 do 17 maja.

Poznań Design Days 2015 to polskie święto designu i projektowania. Jego inicjatorem jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, jednak w jego organizację zaangażowane są instytucje kultury i sztuki, a także liczne przestrzenie kreatywne, funkcjonujące na terenie całego miasta. 

W ramach wydarzenia zaplanowano liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje związane z designem, projektowaniem wnętrz i budynków oraz tzw. zjawisk okołoprojektowych, integrujących biznes, sztukę i jej dziedziny, takie jak moda czy fotografia.

Wśród nich warto wspomnieć wystawę ,,Zapytaj/Alternatywne scenariusze”, na której będzie można zobaczyć niezwykłe i najróżniejsze, często futurologiczne wizje projektowe. Z kolei ekspozycja ,,Nowe Oczekiwania” to odpowiedz na ciągle ewoluujące potrzeby człowieka - autora i użytkownika produktów. Pogłębieniem tych tematów będzie cykl warsztatów, w ramach których uczestnicy spróbują znaleźć twórcze rozwiązania na postawione przed nimi, nierzadko problematyczne zagadnienia projektowe. Wśród uczestników warsztatów możemy wymienić np. Małgorzatę Kuciewicz, Simone De Iacobis, Pawła Machometa czy Beatę Wilczek.  

Niezwykle ciekawie zapowiada się także panel ,,Sektory kreatywne. Sztuka w biznesie - biznes w sztuce” poświęcony językowi współpracy, edukacji oraz poszerzaniu świadomości w zakresie wzornictwa przemysłowego oraz roli designu w kreowaniu strategii działania firm. To jednak nie wszystko. W ramach modułu Poznań Design Talks, "dojrzali" projektanci wejdą w dialog z twórcami młodego pokolenia, poprzez dyskusje oraz przeglądy portfolio, oraz odpowiedzą na ich najbardziej palące pytania i problemy.

Nie zabraknie także strefy zarezerwowanej dla najmłodszych uczestników. Strefa Kids Design obejmie szereg działań i warsztatów skierowanych do dzieci, prowadzonych m.in.: przez charyzmatyczny team MUA czyli Młody Uniwersytet Artystyczny, PL. Architektów i grupę Aktywator.

Wystawy odbywają się w Galerii Miejskiej Arsenał, na Placu Kolegiackim i Placu Wolności. Z kolei warsztaty, dyskusje i spotkania w Centrum Kultury Zamek oraz w Kontenerach na Placu Wolności. Wydarzenia związane z Tygodniem Architektury również w siedzibie SARP (Stary Rynek 56).

Zobaczcie galerię zdjęć z poprzedniej imprezy. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA