Meble.com.pl - komfort na miarę

Nad osobami, które zgłosiły się do pracowni kreatywnej w celu renowacji mebli, czuwali specjaliści. Nie tylko doradzali, ale również pilnowali, aby nikomu nic się nie stało. Fot. Piotr Sawczuk

Poznań Design Days. Zobacz jak minął pierwszy weekend festiwalu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 maj 2015 09:26 (aktualizacja: 12 maj 2015 08:57)

"Nowe oczekiwania" - pod tym hasłem odbywa się właśnie festiwal Poznań Design Days. Ciekawe warsztaty, wystawy, wykłady...co jeszcze możemy zobaczyć w tym tygodniu w stolicy wielkopolski?

Pierwsze trzy dni festiwalu przyciągnęły tłumy zainteresowanych tematyką designu i architektury, jak również śmiałków, którzy chcieli spróbować swoich sił na najróżniejszych warsztatach. Impreza potrwa do 17 maja, a podczas tych dni będzie można zobaczyć wystawę tj. "Zapytaj/Alternatywne scenariusze", która to zachęca do najśmielszych marzeń dotyczących naszego otoczenia, czy też wystawę "Nowe oczekiwania", która podejmuje próbę odpowiedzi na pytania związane ze zmieniającymi się potrzebami współczesnego człowieka - użytkownika produktów, jak również ich autora. 

Jednym z ciekawych elementów festiwalu jest także moduł "Poznań Design Talks", podczas którego stykają się młode pokolenia projektantów z doświadczonymi już twórcami. To prawdziwa skarbnica wiedzy i doświadczeń, której warto być świadkiem. 

Na te dni Plac Wolności w Poznaniu zamienił się także w pracownię kreatywną, ponieważ w ramach LABAdesign wszystkim zainteresowanym została udostępniona przestrzeń rekreacyjno-warsztatowa. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w zakresie odnawiania mebli, zaś ci, którzy wolą się przyglądać, odpoczną na ciekawie skonstruowanych siedziskach.

Nie zabraknie również wystrzałowych atrakcji, jak pokaz mody, który odbędzie się w 16 maja, podczas ogólnopolskiej Nocy Muzeów, a dla rodzin z dziećmi przygotowano strefę Kids z całą gamą warsztatów i zabaw, które zapewnią wykwalifikowani architekci. 

Festiwal Poznań Design Days potrwa do 17 maja b.r. Zobacz już teraz, jak bawili się odwiedzający w miniony weekend. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA