Meble.com.pl - komfort na miarę

Biurko dla dzieci w kolorze pistacjowym. Fot. Projektowe Love

Projektowe Love – skandynawskie wzornictwo z polską metką

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 cze 2014 13:04 (aktualizacja: 06 cze 2014 08:02)

Ręcznie wykonane meble, nawiązujące do klasyki skandynawskiego wzornictwa to ich specjalność. Mówią stanowcze „nie” masowej, byle jakiej produkcji, inspiracje do swoich projektów, czerpiąc z lat 50. i 80.

  1. Zacznijmy od samego początku… Kto stoi za zasłoną Projektowe Love? Kim jesteście, co robiliście w życiu zanim zaczęliście projektować?

Projektowe Love to duet architektki wnętrz Anny Grodzkiej i technologa drewna Michała Płachcińskiego, ale jednocześnie też pary kreatywnych ludzi. Z pracą twórczą mamy nieustanny kontakt, przeplatają się w tym nasze pasje i zawody. Taki mix nie pozwala nam pozostać biernymi! Z potrzeby otaczania się pięknymi i oryginalnymi przedmiotami stworzyliśmy meble, jakie sami chcielibyśmy mieć.

  1. Kiedy przyglądam się Waszym projektom widzę klasyczne, skandynawskie wzornictwo. Czy Wasze projekty są odpowiedzią na obecną modę na Skandynawię czy też tak po prostu zawsze Was kręcił ten styl?

Cenimy sobie piękno i naturę w każdej postaci, styl skandynawski idealnie łączy te dwa zagadnienia. Mieszkamy jednak w Polsce i szkoda by było nie nawiązać do pięknych polskich projektów z lat 50-80tych. Meble z tamtego okresu są dzisiaj poszukiwane przez kolekcjonerów i pieczołowicie odrestaurowywane. Wykonywane ręcznie przy użyciu lokalnych surowców, wspierające polskie rzemiosło. To właśnie do takich projektów aspirujemy, jako kontrapunkt do masowej produkcji skandynawskiego giganta. Jednorazowości i powielaniu mówimy NIE!

  1. Jakie macie dotychczasowe osiągnięcia w kwestii projektowania? Czy otrzymaliście już do tej pory jakieś wyróżnienia?

Nasze wspólne przedsięwzięcie jest stosunkowo młode, tworzymy dopiero pół roku i tak na prawdę poznajemy klientów. W maju odwiedziliśmy Targi Dobrego Wnętrza w Krakowie, następnie słynne warszawskie „Wzory”. Właśnie tutaj zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem jury, składającego się z twórców najbardziej znanych w Polsce blogów o tematyce wnętrzarskiej. Wyróżnienie za najlepszy produkt targów, jest dla nas szczególnie wyjątkowe, doceniono bowiem naszą ideę, jakość wykonania i przystępną cenę.

  1. Jak scharakteryzowalibyście swojego klienta? Dla kogo projektujecie?

Dla każdego, kto kocha piękne przedmioty, ceni autorskie projekty i preferuje rozsądne ceny. Obecnie przeżywamy zalew produktami „inspirowanymi” lub „replikami”, cenowo atrakcyjnymi, ale powielanymi tak często, że tracą swój urok i wartość estetyczną. My proponujemy fajne, polskie meble, które tworzymy ręcznie w małej pracowni. Każdy model mebla możemy dopasować wymiarowo i kolorystycznie do klienta. Który sklep to ma? Wisienką na torcie jest cena- po prostu stać Cię na Nasze meble!

  1. Na oficjalnej stronie Projektowe Love można przeczytać, że Wasza misja to „dobry polski design w każdym domu”. Co to według Was oznacza?

Uważamy, że polskie marki mogą się kojarzyć z dobrym designem, jakością i zarazem być w korzystnej cenie. Właśnie wtedy mamy szansę zaistnieć w każdym polskim domu. To jest nasz cel!

  1. A czy pamiętacie swój pierwszy projekt?

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA