Meble.com.pl - komfort na miarę

Ekipa Wooow!Projekt. Fot. Archiwum projektanta

Projekty z efektem Wooow!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 gru 2013 14:48

Czy da się stworzyć piękne, nowoczesne i jednocześnie funkcjonalne meble z…paneli podłogowych? Oczywiście, że tak. Jeśli damy pole do popisu trójce utalentowanych przyjaciół: Iwonie Dłutek-Radeckiej, Renacie Jachtomie i Mariuszowi Gleznerowi, to wyniknie z tego niezły projekt. Wooow! Projekt.

Marta Ustymowicz: Spotkaliście się na studiach. A jak to się stało, że razem zaczęliście projektować?

Wooow Projekt: Mamy pokrewne poczucie estetyki i funkcji, jednak każde z nas ma swój indywidualny i charakterystyczny styl. Dzięki czemu świetnie się uzupełniamy i potrafimy we wszystkim znaleźć kompromis. Przed wstąpieniem na studia każdy z nas podążał inną drogą: Iwona kończyła prawo na UW, Mariusz studiował matematykę, a Renata parała się fryzjerstwem. Kiedy spotkaliśmy się na studiach połączyła nas pasja i to, że wreszcie wiedzieliśmy co chcemy w życiu robić– projektować.

MU: Każdy Wasz projekt jest z efektem "Wooow". Czy to było inspiracją dla nazwy Waszego teamu?

WP: Można tak powiedzieć. Chcieliśmy aby nasze projekty były proste a zarazem designerskie, żeby wyróżniały się spośród innych. Wydaje się nam, że w kolekcji Bambooo zaskoczyliśmy wyborem materiału oraz formą. Chcielibyśmy, aby nasze produkty budziły zaskoczenie, pozostawały w pamięci nie tylko jako dobry design ale także jako przedmioty, które są dobrze i funkcjonalnie zaprojektowane.

MU: Jest Was troje. Urządzacie burzę mózgów przy projektowaniu, czy może każdy tworzy coś osobno?

WP: To zależy od projektu. Są sytuacje kiedy pracujemy nad projektem od samego początku wspólnie. Czasami jest tak, że jedna osoba daje pomysł, a potem każdy pracuje nad jego rozwinięciem. Bywa i tak , że jedna osoba pracuje nad projektem, a na samym końcu pozostali wprowadzają małe korekty oraz poprawki.

MU: Razem z firmą Kopp stworzyliście kolekcję mebli z paneli bambusowych. Jak podobało Wam się projektowanie na tym produkcie?

WP: Poszukiwaliśmy materiału z recyclingu, solidnego, jeszcze nie wykorzystywanego do tej pory. Tak nawiązaliśmy współpracę z firmą Kopp – podłogi naturalnie doskonałe, która użyczyła nam surowca – bambusowych paneli i listw przypodłogowych. Dzięki pracy nad projektami i ich wykańczaniem mogliśmy zapoznać się z tym pięknym, a zarazem bardzo wytrzymałym materiałem.

Wybraliśmy bambus tygrysi, skręcany, niezwykle wytrzymały. Jest to gatunek bardzo twardy, odporny na zginanie i uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie bardzo cienki. Jego grubość wynosi zaledwie 14 mm, a po oszlifowaniu zostaje 12-13 mm. Deska jest zatem bardzo cienka, posiada charakterystyczne wybarwienie, które także nas inspirowało w projektowaniu.Zwykły bambus ma wyraźne pionowe prążki. Ten wygląda inaczej, usłojenie jest podobne do orzecha. Dlatego wiele osób nie dowierza, że to bambus i dopatruje się w nim innego, egzotycznego gatunku drewna.

MU: Czy po sukcesie z firmą Kopp planujecie współpracę z innymi markami?

WP: Przede wszystkim lubimy wyzwania! Jesteśmy otwarci na różne propozycje, nowe doświadczenia. Pracujemy nad wypromowaniem własnej marki, ale nie wykluczamy współpracy z producentami i z innymi firmami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA