Meble.com.pl - komfort na miarę

René Hougaard Arde. Fot. BoConcept

René Hougaard Arde projektuje meble dla firmy BoConcept

  • Autor: mg
  • 10 gru 2017 23:46 (aktualizacja: 11 gru 2017 00:16)

Duńczyk René Hougaard Arde projektuje produkty w dziedzinie mebli, oświetlenia i wzornictwa przemysłowego. Nieustannie dąży do przekraczania kolejnych granic w zakresie używanych materiałów, technologii i procesu produkcji, dzięki czemu jego projekty są nie tylko piękne, ale również praktyczne.

Zobacz najlepsze meble zaprojektowane przez Konstantina Grcica!

René Hougaard, obecnie pracujący pod nazwą Arde (ur. 1977), uzyskał tytuł magistra architektury i projektowania mebli w Aarhus School of Architecture w 2003 roku. Od tego momentu nabywał doświadczenia jako freelancer  i pracował dla wiodącej na świecie firmy wzorniczej Designit oraz innych firm meblarskich. W 2004 roku René Hougaard Arde stworzył markę dnmark, która w 2008 roku została kupiona przez fundusz inwestycyjny Erhvervsinvest.

Już w wieku 10 lat wiedziałem, że chcę zajmować się designem i architekturą - mówi René Hougaard Arde.

Od 2010 roku, przez prawie pięć lat, pracował jako kierownik ds. kolekcji dla firmy BoConcept. Był odpowiedzialny za ponad połowę jej kolekcji mebli. W 2014 roku Arde zdecydował się skupić na swoim własnym studiu projektowym i pracy dla wielu znaczących firm, w tym również marki BoConcept.

René Hougaard Arde od wielu lat związany jest z marką BoConcept. Jest autorem wielu projektów mebli z kolekcji duńskiej firmy: biurka "Cupertino" (BoConcept Design Icon), krzeseł "Florence", "London" i "Oslo", stołu konferencyjnego "Torino" oraz nowoczesnego fotela wypoczynkowego "Harvard".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA