Aziralili, artystka, malarka, prekursorka i kuratorka Sztuki Pozytywnej. Fot. Archiwum

Aziralili, artystka, malarka, prekursorka i kuratorka Sztuki Pozytywnej. Fot. Archiwum

  • Autor: Redakcja Dobrze Mieszkaj
  • 07 maj 2018 10:17 (aktualizacja: 07 maj 2018 10:37)

SDR Wrocław: Aziralili opowie, jak tworzyć pozytywne przestrzenie

9 maja br. w trakcie spotkania dla projektantów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań jednym z ekspertów będzie artystka, malarka i prekursorka Sztuki Pozytywnej, Aziralili.

Czytaj też: 9 maja zapraszamy na Studio Dobrych Rozwiązań do Wrocławia!

Każde dzieło sztuki jest rodzajem projektu, a niektóre projekty stają się dziełami sztuki. W konsumpcyjnym czasie fast foodów i fast life Bauhausowa idea funkcjonalizmu, oparta na przesłankach psychologicznych i mechanicznych, jak również ogromne znaczenie czynników społecznych (dobro, rozwój osobisty człowieka), nabierają specjalnej wartości.

W dzisiejszym rozpędzonym świecie na niektórych założeniach Szkoły Bauhaus opiera się Aziralili, tworząc i propagując Sztukę Pozytywną, autorka powstającej właśnie książki na temat tworzenia pozytywnych wnętrz, w której jednym z opisanych przykładów jest wrocławski kompleks Ovo.

Dla artystki  inspiracją do tworzenia aktywnych obrazów były prace Carla Gustava Junga – twórcy psychoanalizy oraz fizyka kwantowa. Zastosowanie sztuki w stylizacji i restylizacji nieruchomości daje bardzo szerokie możliwości. Jak mówi artystka, stylizacje z zastosowaniem Sztuki Pozytywnej są bardzo pomocne zarówno we wnętrzach prywatnych, jak również tam, gdzie przebywa dużo osób, które mają być utrzymane w konkretnym stanie emocjonalnym, np. w ośrodku SPA, hotelu, domu pokazowym, firmie. Zharmonizowanie przestrzeni w takich lokalizacjach podwyższa komfort i standard świadczonych usług oraz w dużym stopniu przyczynia się do ich sukcesu. 

Chcesz wziąć udział w spotkaniu? ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Zaraz po majówce kolejne spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań! 9 maja br. spotykamy się w Double Tree by Hilton we Wrocławiu.

Co w programie?

- O Ovo Wrocław, najnowocześniejszym apartamentowcu w Polsce, opowie nam jego CEO – Shuckie Ovadiah.

Ponadto, podczas spotkania odbędą się m.in. wykłady:

- Jak kreować markę architekta wnętrz w social mediach? Radosław Skowron, LTB.pl,
- O pozytywnych przestrzeniach. Aziralili, artystka, malarka, prekursorka i kuratorka Sztuki Pozytywnej.

Dodatkowo:

- Prezentacja zwycięskich projektów w konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań (edycja dolnośląska),
- Wykłady i stoiska naszych partnerów: Cerrad, Cersanit Polska, Ceramika Paradyż, Mochnik, Aurora Technika Świetlna, Metalland, Finishparkiet, New Trendy, Fargotex, SFA Poland, CAD Projekt K&A i Besco.

Szczegółowa agenda spotkania jest dostępna na www.sdr2018.pl.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce