Meble.com.pl - komfort na miarę

Zamek Cieszyn, Śląska Rzecz 2012. Laureaci. Fot. Dominik Gajda

"Śląska Rzecz" po raz 9! Ruszyła nowa edycja

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 marz 2014 10:41 (aktualizacja: 27 marz 2014 09:42)

Ruszyła 9. edycja konkursu „Śląska Rzecz” organizowanego przez Zamek Cieszyn. Poszukiwane są projekty usług, produktów i projektów graficznych.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być projektantem, firmą, organizacją pozarządową lub instytucją publiczną. Zamek Cieszyn poszukuje tzw. śląskich asów, którzy projektując przedmioty lub usługi stawiają na innowacyjność i użyteczność.

Do tej pory laureatami konkursu "Śląska Rzecz" były takie firmy i instytucje jak: Moho Design, Paged Meble, Kera Ceramika, Muzeum Śląskie w Katowicach, Wydawnictwo Szkolne PWN oraz wiele innych.

Zgłaszać do konkursu można produkty i usługi tj. meble, oświetlenie, projekty książek i etykiet, odzież, projekty stron internetowych oraz wizualizacje itp. Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa oraz usługa.

Projekty, które zostaną nominowane do głównej nagrody będą prezentowane na mobilnej, pokonkursowej wystawie, która przemieszcza się po całej Polsce. Do każdej edycji konkursu są także wydawane dwujęzyczne katalogi, z których można wiele dowiedzieć się o projektach oraz nagrodzonych laureatach, firmach i organizacjach.

Zwycięzców będzie można podziwiać także na stałej wystawie „Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w zamku Cieszyn.   

Termin składania zgłoszeń: 17 kwietnia 2014 r.

Patronem honorowym konkursu "Śląska Rzecz" jest Burmistrz Miasta Cieszyna, zaś partnerami konkursu są: Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Regionalna IzbaGospodarcza w Katowicach oraz Muzeum Śląskie.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA