Meble.com.pl - komfort na miarę

Projektantka - Agnieszka Pawłowska Fot. Archiwum Projektanta

"Słucham, obserwuję, projektuję." - rozmowa z Agnieszką Pawłowską

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 24 wrz 2014 12:50 (aktualizacja: 25 wrz 2014 08:23)

"Za każdym razem, gdy przestępuję do projektowania analizuje konkurencyjne produkty i szukam czegoś co je wyróżni. Nie chcę, aby proponowany wzór stał się tłem dla innych." - mówi projektantka mebli Agnieszka Pawłowska

Jak tworzy pani projekty do nowej kolekcji? Czym się pani inspiruje? 

Inspiruje mnie otoczenie i wszystko czego doświadczam. Bardzo często zdarza mi się podświadomie zarejestrować jakiś obraz, element, który do mnie wraca w zmienionej formie. Najczęściej zdaję sobie z tego sprawę i dostrzegam to w momencie końcowej analizy danego projektu. Jednak najbardziej inspirujący są dla mnie ludzie ich aktualne i przyszłe potrzeby, inne dla każdego.

Dlaczego właśnie meble?

Od lat pracowałam w branży meblarskiej jako konstruktor i trudno mi było mentalnie wdrażać wzory, które były po prostu przeciętne, źle zaprojektowane, albo po prostu cudze. W Polsce w zasadzie mebli się nie projektuje i w tym upatruję równię pochyłą dla firm meblarskich, które pomimo znakomitego potencjału produkcyjnego nie wdrażają własnych produktów, lecz są wykonawcami dla kapitału zagranicznego. Uważam, że wiele jest do zrobienia w relacji meblarstwo – wzornictwo i chciałabym mieć na nią wpływ - wykorzystać pasję, wiedzę i doświadczenie, by Polska potęga meblarska naprawdę była Polska.

Eksperymentuje pani z formą, nowymi materiałami i technologią...

Stawiam na świeże, indywidualne spojrzenie na trendy wzornicze oraz unikalny, lecz realny design. Za każdym razem, gdy przestępuję do projektowania analizuję konkurencyjne produkty i szukam wyróżnika. Bardzo zależy mi, by proponowany wzór nie stał się tłem dla innych, jednocześnie staram się, by proponowane wzory były osadzone w realiach produkcyjnych, a nie stanowiły przykład tzw. "wishful thinking".

Jak długo działa studio projektowe?

Studio tak naprawdę dopiero powstaje i rozwija się wraz z napływam zleceń. Póki co przede mną wiele pracy stricte projektowej, by zrealizować wszystkie plany i założenia. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA