Kolekcja Delakting marki IKEA. Projekt: Tom Dixon. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 24 sty 2018 13:00 (aktualizacja: 24 sty 2018 13:26)

Słynny projektant stworzył kolekcję specjalnie dla marki IKEA

"Delakting" to seria będąca efektem współpracy IKEA z brytyjskim projektantem Tomem Dixonem. Kolekcja obejmuje meble wypoczynkowe i elementy, które można dowolnie zestawiać w zależności od stylu życia, jaki prowadzimy. Celem serii, której nazwa po szwedzku oznacza „biorący udział”, było zapewnienie zwykłym użytkownikom możliwości zaangażowania się w proces projektowy.

Zobacz meble zaprojektowane przez słynnego włoskiego designera

Kolekcja "Delakting" to efekt długo wyczekiwanej współpracy z brytyjską marką Tom Dixon. Znana z zamiłowania do nowoczesnej technologii i eksperymentów z materiałami firma specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia, mebli oraz akcesoriów do wnętrz. 

Serię "Delakting" stworzono z myślą o dostarczeniu lepiej dostosowanych do współczesnego świata rozwiązań. Mniejsze domy, więcej dziejących się jednocześnie aktywności, nowe sposoby nawiązywania kontaktów przy udziale technologii – te elementy nieustannie kształtują naszą codzienność. Wysoka funkcjonalność i wyjątkowa wszechstronność tej serii pozwala radzić sobie z nieustającymi zmianami w naszym życiu.

W odróżnieniu od tradycyjnej produkcji i wzornictwa mebli wypoczynkowych rama "Delakting" wykonana jest w sposób przemysłowy. To jeden z powodów, dla których IKEA i Tom Dixon zdecydowali się na aluminium. Dzięki temu rama może pełnić rolę wspornika na dodatki, dostawki lub inne elementy, a to z kolei pozwala zmieniać lub też dodawać nowe funkcje. 

Funkcjonalność, trwałość i lekkość nie są jedynymi zaletami aluminium. Warto wspomnieć, iż jest to tworzywo idealnie wpasowujące się w nurt nowoczesnego zrównoważonego projektowania i produkcji. Aluminium nie tylko w 100% nadaje się do recyklingu, ale może być przetwarzane nieskończoną ilość razy bez utraty jakości. 

"Delakting" to mebel na lata, który z założenia ma wytrzymać prawdziwą próbę czasu. Bierzesz ślub albo się rozstajesz i być może przyda ci się inna konfiguracja. A może wynajmujesz komuś wolny pokój. Nie wyrzucaj serii "Delakting", jeśli już jej nie potrzebujesz – zmień ją w coś innego, coś nowego. Albo zachowaj dla swoich dzieci, by mogły zabrać ją ze sobą w momencie wyprowadzki - sugeruje Tom Dixon.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce