Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Deep Space" nominowana do nagrody Federalnej ecodesign. Fot. Bruehl

Sofa "Deep Space" Katie Meyer-Brühl nominowana do nagrody Ecodesign

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 lis 2014 10:55 (aktualizacja: 18 lis 2014 08:55)

Sofa "Deep Space" według projektu Kati Meyer-Brühl otrzymała nominację do nagrody Federalnej Ecodesign 2014 w kategorii "Produkty". Doceniono jej ekologiczną wartość, innowacyjne założenia i wysoką jakość projektową.

Nagroda przyznawana jest corocznie od 2012 r. przez Ministerstwo Federalne ds. Środowiska i przez Federalny Urząd ds. Środowiska. Wyróżnienie to honoruje innowacyjne produkty, usługi i pomysły. 

Zdaniem jurorów sofa "Deep Space" spełnia wszystkie wymagania odnośnie produkcji mebli z poszanowaniem i dbałością o środowisko naturalne. Sofa obita jest m.in. skórą Oliva - garbowaną wyłącznie w wyciągach roślinnych.  

Doceniono także niezwykły design mebla. "Deep Space" łączy w sobie wyrazistą formę - lekko zaokrąglone oparcia, z rozmachem zarysowane podłokietniki, pełen gracji stelaż - z różnymi opcjami do indywidualnego kształtowania według życzenia klienta, jak zmienny komfort siedzenia poprzez wysuwane w obszarze 25 cm siedziska i podnoszone oparcia. Program obejmuje sofy ze zintegrowanym kontenerkiem lub bez, fotel, podnóżek i stół. 

Kati Meyer-Brühl za swoje projekty otrzymała ponad 50 narodowych i międzynarodowych nagród, w tym też wiele za design dbający o ekorozwój. Zdobyła tytuł Master of Industrial Design na Central Saint Martins University w Londynie, jak i Master of Fine Arts na Parsons School of Design w Nowym Jorku. W jej twórczej pracy ważnym czynnikiem jest myśl o ekologii i jej zachowawczości. 

Nagrodzone projekty konkursowe będzie można zobaczyć w 2015r. na wędrującej wystawie w różnych miejscach w Niemczech. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA