Meble.com.pl - komfort na miarę

Moduły w kształcie domków i plastrów miodu dają możliwość stworzenia niepowtarzalnej aranżacji ściennej. Fot. Scandiconcept

Sposób na szczyptę Skandynawii w domu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 lut 2014 07:26

Skandynawski styl określają prostota oraz funkcjonalizm, wnętrza te są jasne i harmonijne. Żeby wprowadzić odrobinę tego nurtu do własnych wnętrz, wcale nie trzeba malować wszystkich ścian na biało. Czasem wystarczą charakterystyczne dodatki.

Skandynawskie wnętrza dają wrażenie braku przypadkowości. Każdy najmniejszy element jest jak puzzle w układance. Drobiazgi leżą tam, gdzie ich miejsce, a różne modele krzeseł przy jednym stole stoją tam w określonym celu. Minimalizm w odniesieniu do skandynawskiego stylu nie oznacza wcale, że wnętrza te są skromnie urządzone. Co to, to nie. Odznacza się on w prostocie, w nieskomplikowaniu, ale jest także bardzo użyteczny. Próżno szukać w takich wnętrzach przepychu, pstrokacizny czy tandetnych pamiątek z różnych zakątków świata. Skandynawowie kierują się zasadą, że „mniej, znaczy więcej”.

Regał wyjątkowy

Jednym z charakterystycznych trendów, jakie obecnie panują w skandynawskich wnętrzach jest moda na regały oraz ścienne półki, które kształtem przypominają zarys domku dla lalek. I choć pomylić je można z domkami do zabawy dla dzieci, to są one w rzeczywistości pełnowymiarowym meblem. W ofercie sklepu Scandi Concept, który oferuje meble i dekoracje najsłynniejszych skandynawskich producentów, dostępne są takie właśnie regały/domki. Drewniany regał z marki Bloomingville ma pomalowaną na czarno górę, która kształtem przypomina dach domu. Zabawna forma regału może być dużą ozdobą w każdym wnętrzu, a maksymalnie wykorzystana ilość półek sprawia, że mebel jest także niezwykle funkcjonalny.

Równie charakterystyczne regały tej samej marki to te, które przypominają wyglądem plastry miodu. Można je ustawiać w pionie, jeden moduł na drugim lub w kontrolowanym nieładzie. Wystarczy kupić trzy elementy, aby stworzyć regał. Moduły dostępne są w różnych wielkościach oraz kolorach.

Z miłości do designu

Skandynawowie - tak samo jak szanują naturalne surowce - tak też lubują się w designie. Prawdopodobnie mało jest domów w Danii, w których nie ma słynnego trójnogiego krzesła zaprojektowanego przez Arne Jacobsena. Jest to swoisty symbol skandynawskiego wzornictwa. Projekty takich sław jak Charles&Ray Eames, Philippe Starck czy Verner Pantone bardzo widoczne są w tych minimalistycznych wnętrzach. Wszystko dlatego, że klasyka wzorów, ponadczasowość oraz tradycyjne materiały są nieodłącznym elementem Skandynawii. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA