Meble.com.pl - komfort na miarę

Jeden ze szkiców architekta Marka Tryzybowicza. Fot. propertydesign.pl

Sprawdź wydarzenia na 4 Design Days

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 sty 2016 09:32

7m2 - Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów, Najlepsze Dyplomy ASP 2016, Śląski przegląd Architektury Województwa – SPAW 2015 – to tylko część wystaw, które zobaczymy w trakcie 4 DD. 

4 Design Days to wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, które odbędzie się w dniach 11-14 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oprócz kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych, konferencji towarzyszących jak "Regionalne Property Forum Katowice" i "Housemarket Forum Silesia 2016" czy prezentacji oferty dostawców produktów i usług w części wystawienniczej, elementem imprezy będą galerie prac znanych architektów.

„7m2 - Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów", to próba przyjrzenia się najmłodszemu pokoleniu Śląskich architektów. Z jakimi problemami zmagają się młodzi architekci, jak wygląda dorobek architekta po kilku latach od ukończenia studiów? To niektóre z pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć twórcy tej instalacji. Kuratorem wystawy jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, twórca Furheart Gallery. Nad jej przygotowaniem pracują się architekci z pracowni ​Dyrda Fikus Architekci, NAS-DRA Design and Research Agenda, kolektyw projektowy Musk, ROBOTA, Menthol Architekci, a także Grzegorz Layer i Katarzyna Furgalińska.

"Śląski Przegląd Architektury Województwa - SPAW '15" z kolei to wystawa, którą na 4 Design Days przygotowuje SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich). Jej zamierzeniem jest zaprezentowanie dokonań i przemian w województwie śląskim poprzez twórczość architektoniczną. Przegląd ma przyczynić się do promocji województwa poprzez architekturę oraz kształtowanie świadomości estetycznej. 

Zdobyczom i dokonaniom polskich architektów zostanie poświęcona także kolejna instalacja. "Koncepcje Architektoniczne" w procesie inwestycyjnym to praca architekta Marka Tryzybowicza. Prezentowane w ramach wystawy „Koncepcje Architektoniczne” są zbiorem wybranych szkiców projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich piętnastu lat w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Rysunki autorstwa Marka Tryzybowicza są odzwierciedleniem koncepcji oraz wizji twórcy. Są również świadectwem zespołowych działań projektanta i jego klientów. 

Nie mniej ciekawie zapowiada się także wystawa „Śląsk, którego nie było”. Jest to projekt Dziennika Zachodniego opowiadający nieznaną historię śląskiej architektury, poprzez pryzmat niezrealizowanych projektów z różnych epok dziejów regionu. Jej uzupełnieniem będzie sesja dyskusyjna, którą poprowadzi Marcin Zasada, dziennikarz DZ, pomysłodawca i autor „Śląska, którego nie było”. Jego gościem będzie dr Ryszard Nakonieczny, naukowiec z wydziału architektury Politechniki Śląskiej, badacz śląskiej architektury.

Ciekawą wystawę przygotowuje także Akademia Sztuk Pięknych. Będzie można na niej zerknąć na Najlepsze Dyplomy ASP 2016.

Cały program wydarzenia na www.4dd.pl

Źródło: www.propertydesign.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA