Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko "Svelvik". Fot. IKEA

Stalowe łóżka. Klasyka z nutką romantyzmu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 sty 2014 11:30

Stalowe łóżka wcale nie odeszły w zapomnienie. Można także śmiało pokusić się o stwierdzenie, że meble wykonane z tego materiału się nie starzeją. Nie tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu, ze względu na jej wytrzymałość, ale także z powodów estetycznych.

Metalowe łóżka zdobią niejedną sypialnię. Dzięki plastyczności tego materiału, producenci mają wiele możliwości. Od produkcji łóżek nowoczesnych, w prostym i surowym wyglądzie, po eleganckie modele, które mają wykute ozdobne elementy. Te drugie będą doskonałym uzupełnieniem romantycznych aranżacji wnętrz, zaś pierwsze sprawdzą się w stonowanych i prostych wnętrzach.

Niegdyś przywilej posiadania kutych mebli należał do arystokracji, dzisiaj każdy może je mieć i nie świadczą już one o zasobności naszego portfela. Z powodzeniem można zamówić takie łóżko u miejscowego kowala lub nabyć w wielu salonach meblowych w całej Polsce. Znajdziemy je chociażby w sieci sklepów Ikea. Rama łóżka „Svelvik” została wykonana ze stali barwionej szpachlą. Na szczytach jej ramy zamontowano ozdobne, niklowane gałki, w tej samej konwencji zostały utrzymane także nóżki mebla. Ikea w swojej ofercie posiada również metalowe łóżka przeznaczone dla dzieci. Rama o nazwie „Minnen” nie tylko prezentuje się pięknie poprzez ozdobnie zakręcone boki, ale jednocześnie jest bardzo praktyczna. Jej rozciągana rama dosłownie rośnie razem z dzieckiem, dając możliwość otrzymania trzech różnych długości miejsca do spania.

Jednak kute meble znajdą swoje zastosowanie nie tylko w sypialni czy salonie. Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości doskonale sprawdzą się w ogrodzie lub na balkonie. Metal bowiem dobrze znosi nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Jeśli ściemnieje lub pojawi się na nim rdza, wystarczy zastosować odpowiednie środki konserwujące lub go odmalować, by móc znowu cieszyć się pięknem stalowych mebli przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA