Meble.com.pl - komfort na miarę

Studencki pokój umeblowany mobilnymi, lekkimi meblami "NoMad". Fot. Designerer

Studenckie meble – mobilne i funkcjonalne

  • Autor: bm
  • 16 marz 2014 19:03 (aktualizacja: 17 marz 2014 06:58)

Młoda projektantka Agata Baron – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zaprojektowała meble idealne dla studentów – młodych ludzi, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania, nie „zapuszczają korzeni” w jednym miejscu, ale lubią wygodę i funkcjonalność używanych na co dzień sprzętów.

Autorka kolekcji „NoMad” wyszła z założenia, że studenci to specyficzna – wyjątkowo ruchliwa i nie posiadająca zbyt dużych środków finansowych grupa konsumencka. „NoMad” jest próbą znalezienia odpowiedzi na problem dostosowania oferty sektora meblarskiego do ich potrzeb. To tani w produkcji system meblowy, który po zajmującym parę minut demontażu można przetransportować w kolejne miejsce – nawet na tylnym siedzeniu samochodu osobowego. Biurko, łóżko, krzesło, szafka – czego więcej trzeba? Dobrze byłoby jednak, aby te podstawowe sprzęty były estetyczne, pasujące do siebie, łatwe w użyciu.

Konstrukcja wszystkich elementów systemu „NoMad” opiera się na powielonych modułach ze sklejki, które tworzą biurko, wieszaki na ubrania oraz regały. Neutralna stylistyka zestawu sprawia, że jego wygląd zależy przede wszystkim od wprowadzonych elementów rozbudowujących, dostępnych powszechnie w sklepach meblowych. Dzięki temu meble można łatwo adaptować do różnorakich warunków mieszkalnych oraz osobistych preferencji użytkownika.

Biurko to blat oparty na dwóch rozkładanych kobyłkach. Nacięcia na nogach pozwalają na dopasowanie mebla do potrzeb użytkownika poprzez dodanie kolejnych półek bądź pojemników, które zapewniają wygodny dostęp do przechowywanych przedmiotów. Prowadnice pozwalają zaś na zainstalowanie dodatkowych półek bądź szuflad. Regały oraz wieszaki na ubrania powtarzają konstrukcję kobyłki biurka, przedłużonej o elementy dokręcone złączami mimośrodowymi. Użytkownik poprzez operowanie ilością półek może uzyskać albo regał, albo wieszak na ubrania, co pozwala dopasować zestaw do indywidualnych potrzeb.

Seria mebli dla studentów „NoMad” to praca dyplomowa Agaty Baron, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prototyp systemu NoMad został wykonany w I Pracowni Projektowania Mebla na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa uczelni. Promotorem pracy jest prof. Wacław Kowalski (as. Szymon Hanczar).

Meble „NoMad” były prezentowane w 2013 r. podczas Nocy z Designem w Domarze oraz we wrocławskim BWA.

Informacja pochodzi z bloga Designerer.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA