Studio Dobrych Rozwiązań - 11 kwietnia 2018, Bielsko-Biała. Fot. Publikator

Studio Dobrych Rozwiązań - 11 kwietnia 2018, Bielsko-Biała. Fot. Publikator

  • Autor: Redakcja Dobrze Mieszkaj
  • 12 kwi 2018 12:35 (aktualizacja: 13 kwi 2018 10:55)

Studio Dobrych Rozwiązań w Bielsku-Białej - zobaczcie fotorelację!

W pierwszym spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań zorganizowanym w Bielsko-Białej wzięło udział 50 architektów i projektantów. Partnerem głównym wydarzenia była firma Cerrad. Oprócz niej, swoją ofertę prezentowały także marki - Aurora Technika Świetlna, Bel-Pol, CAD Projekt K&A, Duravit i Finishparkiet.

Czytaj też: 25 kwietnia zapraszamy na Studio Dobrych Rozwiązań do Szczecina

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji partnera głównego Studia Dobrych Rozwiązań, marki Cerrad. Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń, zaprezentował możliwości aranżacyjne, jakie stwarzają płytki wielkoformatowe tej marki. Omówił także możliwe zastosowania płytek imitujących drewno, beton i cegłę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Przy okazji odpowiedział także na wiele pytań publiczności, którą żywo zainteresował temat płytek wielkoformatowych.

O osiągnięciach marki Duravit, łazience przyszłości i najnowszej kolekcji ceramiki "Luv" mówił Tomasz Maślanka, przedstawiciel marki Duravit. Sporo miejsca poświęcił aspektom jakościowym produktów.

W trakcie spotkania w Bielsku-Białej nie mogło zabraknąć miejsca na oświetlenie architektoniczne. Mówiła o nim Katarzyna Tworek, przedstawicielka Aurora Technika Świetlna. W swej prezentacji przedstawiała różne możliwości oświetlenia wnętrz, kreowania w nich odpowiedniego klimatu i dopasowywania rodzaju oświetlenia do stylu, w jakim zaaranżowano pomieszczenia.

Po przerwie na kawę i przekąski, w trakcie której uczestnicy mogli też odwiedzać stoiska partnerów i konsultować się z ekspertami, na scenie Studia Dobrych Rozwiązań pojawiła się Ewa Linert, architektka z wieloletnim doświadczeniem. Jako ekspert od home stagingu prezentowała najważniejsze kryteria, którym powinni kierować się architekci lub inwestorzy w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub pod wynajem. Jak mówiła Ewa Linert, każdy drobiazg ma znaczenie. Od wystroju i aranżacji, przez odpowiednią sesję zdjęciową, po zapach unoszący się we wnętrzu.

Na spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsku-Białej wystąpił również Krzysztof Kopyczyński, specjalista ds. kontaktów z architektami w firmie Finishparkiet. Zaprezentował on ofertę ekskluzywnych podłóg drewnianych Finishparkiet i przybliżył uczestnikom spotkania proces ich produkcji. Zwracał uwagę na jakość prezentowanych produktów i możliwości aranżacyjne, które dają drewniane podłogi.

Z kolei możliwości najnowszej wersji programu CAD Decor Pro zaprezentował Marcin Pietrzyk, przedstawiciel firmy CAD Projekt z Poznania. Na stoisku CAD Projekt architekci i projektanci mogli osobiście przekonać się, jak wygląda wirtualna rzeczywistość w pracy architekta.

O faktach i mitach dotyczących desek warstwowych opowiadał Mariusz Śliwiński, przedstawiciel firmy Bel-Pol. W trakcie prezentacji obalił wiele nieprawdziwych informacji, które wielu inwestorów uważa za wady podłóg warstwowych.

Po raz kolejny Studio Dobrych Rozwiązań było okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty". Tym razem swoje najciekawsze realizacje zgłaszali projektanci z województwa śląskiego. Jury, w skład którego weszły redakcje magazynów "Dobrze Mieszkaj" i "Świat Łazienek i Kuchni", a także portalu Archiconnect.pl, nagrodziło projekty: Aleksandry Pałczak-Czajkowskiej (1. miejsce), Joanny Wójcikiewicz (2. miejsce) oraz Barbary Uherek-Bradeckiej (3. miejsce).

Gośćmi specjalnymi Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsko-Białej byli Barbara Uherek-Bradecka i Tomasz Bradecki (Studio BB Architekci), architekci z dużym praktycznym doświadczeniem i wiedzą teoretyczną. Na przykładzie jednego kompleksowo realizowanego projektu przedstawili problemy, z jakimi mogą zetknąć się projektanci domów i wnętrz.

 

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce