Studio Dobrych Rozwiązań w Warszawie już za nami - zobacz relację i zdjęcia!
Studio Dobrych Rozwiązań, które odbyło się 5 czerwca w Warszawie, było dobrą okazją do wysłuchania ciekawych prezentacji, wzięcia udziału w dyskusjach o wzorniczych trendach, a także do poznania sprawdzonych rozwiązań przy projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Z tej możliwości skorzystało ponad 100 uczestników spotkania, którzy mogli też zapoznać się z najnowszymi propozycjami na stoiskach producentów.
Partnerami spotkania w Warszawie były firmy: TechniStone, Vestel Poland, KNX Poland, Kontakt Simon, Ampio Smart Home, CAD Projekt K&A, WSC/ Graphisoft Center, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Hörmann, Mirad, Excellent oraz Marmorin Design.
Spotkanie rozpoczęła prezentacja TechniStone, poświęcona konglomeratom kwarcowym. Dyrektor TechniStone Poland Krzysztof Piotrowski zapoznał uczestników spotkania z procesem produkcji, szeroką ofertą i wachlarzem zastosowań oraz zaletami konglomeratów pferowanych przez tę firmę. Następnie Rafał Derecki z firmy Vestel Poland przedstawił bogatą historię oraz ofertę urządzeń marki Vestfrost. Szczególną uwagę skupił na chłodziarkach do wina, które coraz chętniej umieszczamy w naszych domach. Podsumowaniem tej części spotkania była dyskusja z udziałem przedstawicieli firm TechniStone i Vestel Poland. W trakcie rozmowy poruszono m.in. kwestie dotyczące możliwości konfiguracji produktów do indywidualnych potrzeb klientów.
Kolejny blok prezentacji poświęcony był systemom automatyki budynkowej i osprzętowi elektroinstalacyjnemu. Przedstawiciele KNX Poland Zbigniew Czerwonka (TEMA 2) oraz eksperci: Maciej Turski (Futunext) i Karol Tarajkowski (Intelidom Group) zapoznali architektów ze standardem KNX, który pozwala połączyć wszystkie domowe urządzenia w jeden spójny i prosty w obsłudze system, tak że mogą one reagować wzajemnie na siebie. Następnie Rafał Kleinschmidt, doradca biura obsługi projektów w firmie Kontakt Simon, przedstawił zgromadzonym możliwości serii Detail. Na przykładzie konkretnej realizacji przekonywał, że ramki, gniazdka i włączniki mogą być ciekawym, mocnym detalem przełamującym rutynę pomieszczenia lub podkreślającym jego styl. O zaletach i możliwościach instalacji smarthome w systemie Ampio przekonywał uczestników spotkania w Warszawie przedstawiciel firmy Ampio Smart Home Wojciech Michnowicz. Podpowiedział też architektom, jak przygotować projekt inteligentnej instalacji dla klienta. W trakcie dyskusji podsumowującej część spotkania poświęconą technologiom smarthome prelegenci omówili m.in. możliwości wyposażenia budynków już istniejących w systemy inteligentnej automatyki. Pokusili się również o porównanie kosztów budowy nowoczesnego domu wyposażonego w system smarthome i pozbawionego inteligentnej automatyki.
Po przerwie wykorzystanej na indywidualne rozmowy, nawiązywanie kontaktów oraz zapoznawanie się z ofertą partnerów prezentowaną na stoiskach goście poznali możliwości najnowszego oprogramowania do projektowania wnętrz. Na początek Marcin Pietrzyk zaprezentował program CAD Decor Pro, który umożliwia zarówno projektowanie, jak też wycenę i wizualizację wnętrz. Przedstawiciel firmy CAD Projekt K&A szczegółowo omówił najważniejsze zalety programu, m.in. realistyczne wizualizacje uzyskiwane w krótkim czasie oraz liczne bazy produktowe. Następnie Konrad Zabiełło, reprezentujący WSC/ Graphisoft Center, omówił możliwości i zalety programu Archicad. Zwrócił uwagę na najnowsze możliwości tworzenia dokumentacji projektowej oraz wizualizacji w czasie rzeczywistym. O tym, jaki powinien być dobry program do projektowania oraz na jaką pomoc ze strony producentów oprogramowania mogą liczyć architekci, rozmawiano w dyskusji podsumowującej.
- « Poprzednia
- 1
- 2
- Następna »
WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ